LMA یا ET Tube?

[ad_1]

برای هر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی نگرانی اصلی این است که همیشه با بیمار تنفس. قبل از مراقبت از هر گونه مشکل باز بودن راه هوایی باید برقرار شود. برخی از رایج ترین و قابل اعتماد دستگاه های پزشکی استفاده می شود برای حفظ یک ثبت اختراع هوایی است لوله تراشه معمولا مراجعه کننده به عنوان همکاران لوله و ماسک حنجره ای و یا LMA ، ET tube دستگاه استفاده می شود عمدتا در بیمارستان قبل از تنظیم و در اتاق عمل. ET لوله انعطاف پذیر و شفاف لوله باز در هر دو به پایان می رسد و در دسترس در طول اعم از دوازده تا سی و دو سانتی متر است. لوله داخل نای از طریق تارهای صوتی با استفاده از یک laryngoscope و stylet به مانور را از طریق راه هوایی گذشت.

در انتهای دیستال یک پخ نکته به منظور تسهیل در حرکت روان. این LMA جایگزین تنفس دستگاه استفاده می شود برای بیهوشی و هوایی پشتیبانی می کند. آن شامل یک بادی سیلیکون و لاستیک اتصال لوله. آن درج شده است کورکورانه به حلق تشکیل یک کم فشار مهر و موم در اطراف حنجره ورودی و اجازه وزش تهویه فشار مثبت. تمام قطعات لاتکس رایگان. هر دو دستگاه بسیار شبیه هستند و در عین حال مجزا منحصر به فرد است. ET لوله و LMA اگر چه بسیار متفاوت در بسیاری از ابزار است که کمک به حفظ حق ثبت اختراع های هوایی در بیماران در نتیجه افزایش امکانات خود را برای زنده ماندن است.

شباهت بین همکاران لوله و LMA بسیار متفاوت هستند. ET لوله و LMA استفاده می شود عمدتا در اورژانس پزشکی است. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از جمله پزشکان و امدادگران استفاده از آنها برای تنفس مدیریت. هر دو دستگاه تشکیل شده از یک لوله با یک بادی کاف. هنگامی که یک بیمار است که در مورد به انجام یک روش که شامل بیهوشی عمومی یا LMA و یا همکاران لوله استفاده می شود برای حفظ باز بودن راه هوایی. هر دو LMA و همکاران لوله متصل به ونتیلاتور یا یک کیسه شیر, ماسک, همچنین شناخته شده به عنوان یک BVM اجازه می دهد تا کنترل بزرگ بیش از راه هوایی.

از لولهگذاری تراشه به وضوح شده است روش ارجح از پیشرفته راه هوایی مدیریت در اورژانس پيش بيمارستانی به دلیل آن اجازه می دهد تا بیشترین کنترل از راه هوایی. این توسعه داده شد و توسط آقا ایوان Whiteside Magill همراه با جراح پلاستیک هارولد Gilles. ET لوله به طور مستقیم وارد شده به نای تمام راه را به پایین به carina تهاجمات. این دستگاه بسیار دشوار است برای قرار دادن. این طول می کشد بسیاری از مطالعه و تمرین بر روی مانکن قادر به انجام این مهارت است. حتی با تمرین بر روی مانکن, آن است که هنوز هم دشوار است و بسیار متفاوت هنگامی که در تلاش برای intubate یک شخص واقعی است. ET tube درج شده است با استفاده از یخ را انتخاب کنید مانند دستگاه به نام laryngoscope متشکل از یک تیغه و یک دسته. این laryngoscope یک نور در پایه یک تیغه اجازه می دهد تا بهتر میدان از نظر صوتی آکورد. به دستکاری و لوله کردن راه هوایی با استفاده از یک چکش خوار stylet که یک پلاستیک تحت پوشش سیم های فلزی. این روش همچنین می تواند انجام شود “کور” و یا با استفاده از اپراتور انگشتان; این است که به نام دیجیتال لولهگذاری. Endotraheal از بيهوشی استفاده می شود در ایست قلبی که در آن تهویه با ماسک یا غیر ممکن و یا بی اثر ایست تنفسی که اکسیژن با روش غیر تهاجمی ناکافی است یک بیمار است که قادر به محافظت از خطوط هوایی مانند ایست قلبی, کما, و یا زمانی که در بیمارستان بستری در واحد مراقبت های ویژه و در بيهوشی عمومی. ET tube بسیار کارآمد است اما همچنین دردناک برای قرار دادن. بیهوشی عمومی و عضله relaxors نیاز به لولهگذاری کمتر محرک برای بیمار است. همکاران لوله های حفاظت از راه هوایی یا ریه از گرد و غبار از regurgitated مواد. همچنین مکش مایعات و ترشحات ممکن است از طریق همکاران ،

این ماسک حنجره ای اختراع شد توسط متخصص بیهوشی دکتر مورچه مغز است. آن است که بسیار منحصر به فرد دستگاه مورد استفاده در مدیریت راه هوایی. اگر چه ET لوله و LMA استفاده می شود برای همان هدف آنها تا حد زیادی متفاوت. این LMA است قرار داده شده تا آنجا که همکاران لوله. آن درج شده است به طور مستقیم به حلق. این دستگاه است که عمدتا مورد استفاده قرار گیرد هنگامی که بیمار به دام افتاده در یک موقعیت نشسته. آن استفاده می شود که وجود دارد این است که مشکوک به آسیب به ستون فقرات گردنی و اگر یک سر-tilt chin lift امکان پذیر نیست. نیز از آن استفاده می شود که لوله با یک ET tube ناموفق است. این LMA باعث درد کمتر و سرفه از همکاران لوله. بر خلاف همکاران لوله های ساب گلوت ساکشن نمی تواند انجام شود از طریق ماسک. این LMA را بسیار آسان تر برای قرار دادن بیش از یک ET tube. این LMA همیشه محافظت از گرد و غبار. این LMA همیشه محافظت از گرد و غبار. آن را اجازه نمی دهد که برای مکش مایعات و ترشحات از طریق ماسک.

حتی اگر این دو مورد در خدمت همان هدف, روش استفاده از آنها عملکرد آنها در خدمت و سبک های خود را بسیار متفاوت هستند. ET لوله قابل اعتماد تر و قابل کنترل اما LMA بسیار راحت تر است هم برای بیمار و قرار دادن. این LMA جلوگیری نمی کند آرمان به عنوان ET tube کند. هر یک از آیتم های آن, مزایا و معایب. همین دلیل است که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید یک انتخاب که مدیریت راه هوایی. شماره یک حکومت این است که همیشه آنچه را که در بیمار ،

[ad_2]