Headhunters در مقابل استخدام استخدام مدیران در مقابل

[ad_1]

آیا headhunters یا استخدام و یا استخدام مدیران همه نقش همان ماموریت, پیدا کردن یک فرد مناسب برای پر کردن یک موقعیت اما مسئولیت های خود را متفاوت است. به عنوان یک کارجو, شما نیاز به دانستن چگونه آنها متفاوت از یکدیگر است. ما در آسان برای درک یک راهنمای به شما کمک خواهد کرد.

Headhunters

Headhunters هستند شکارچیان فضل به حدی و نقش عمده ای در فرآیند استخدام. در حالی که مدت headhunters و استخدام به نظر می رسد همان است اما نقش خود را کمی متفاوت از یکدیگر's. سر شکارچی کسی است که کار نمی کند برای یک شرکت اما او با این نسخهها کار به عنوان یک شخص ثالث عامل به نمایندگی از مشتری خود را که در استخدام کارفرما.

منبع اصلی درآمد است موفق قرار دادن نامزدها به باز نقش. هدف آنها این است که به تمرکز بر روی یک بخش تخصصی. می شود آن را فوری نقش در یک صنعت خاص و یا عمدتا پر کردن سطح اجرایی موقعیت. بیشتر از زمان یک کارفرما استخدام headhunters به مهم پر خالی و مطمئن شوید که نامزد مطابق به همه کار مورد نیاز است. Headhunters به طور کلی پرداخت می شود بر اساس درصدی از حقوق و دستمزد انتخاب نامزد. و آنها خواهد پرداخت تنها زمانی که نامزد کاملا مناسب برای این کار و برای این کار انتخاب شده.

استخدام

همکاران و به طور کلی در استخدام این شرکت برای پر کردن موقعیت. اول از همه همکاران تلاش برای درک نیازهای شغلی و درک خود را نامزد ایده آل با بحث در مورد همه چیز با مدیر استخدام ، استخدام نیز می تواند کارکنان تمام وقت. در این مورد همکاران در حال حاضر می داند که این شرکت در داخل و خارج الزامات شغلی و حتی استخدام مدیر شخصا.

آیا همکاران استخدام شده داخلی و یا خارجی خود را به در حال حاضر تمام عملی داوطلبان استخدام مدیر, که به معنی اول تعامل با نامزد مسئولیت کارگزینی. اگر همکاران پیدا کند نامزد مناسب در تعامل سپس او می تواند او را رد. در کوتاه مدت آنها را تعیین خواهد کرد که نامزد دریافت خواهد شد فرصت برای دیدار با مدیر استخدام ، همیشه به یاد داشته باشید همکاران's کار این است که برای مطابقت با نامزد,'s قابلیت با این کار مورد نیاز است. آیا انتخاب شده یا نه نامزد باید با ایجاد یک رابطه بلند مدت با همکاران. زحمتکش و با تجربه استخدام می تواند بسیاری از فرصت های آینده برای نامزدها.

کار خوب با همکاران نگه داشتن در ذهن برخی نکات مانند don't زباله کارگزینی's, زمان, بود, صادق, تهیه یک رزومه خوب, درمان یک تماس با همکاران مانند یک مصاحبه شغلی آماده می شود و واقع بینانه باشد. شما نیاز به خودتان را به عنوان یک ایده آل ترین نامزد است. بنابراین پیدا کردن صادقانه و خوب همکاران و دعوت از فرصت های شغلی عالی در درب خود را.

استخدام مدیران

استخدام مدیر نزدیکترین لینک کارجو اما شما فقط ممکن است با آنها برخورد نسبت به پایان فرآیند استخدام. علاوه بر استخدام, استخدام مدیر گوناگون دیگر وظایف و مسئولیت. این استخدام مدیر که به گذشته می گویند. او تمام قدرت را به تصمیم نهایی در مورد چه کسانی به کار است. بنابراین مدیر استخدام کار این است که برای انتخاب نامزد است که بهترین متناسب با نقش و شرکت.

[ad_2]