Halfords پست های خالی شغلی

[ad_1]

Halfords یا Halfords Group Plc (LSE:STAR) به عنوان آن است که به درستی شناخته شده است, قیمت دوچرخه های SatNav و قطعات خودرو و لوازم جانبی در سراسر انگلستان و ایرلند. از آن بود که حضور در لهستان و جمهوری چک اما اعلام کرد در اوایل سال گذشته که این فروشگاه بودند ،

این شرکت که نشان دهنده پورت اول از تماس برای بسیاری از افراد هنگامی که به دنبال لوازم جانبی خودرو و یا یک دوچرخه جدید تاسیس شد در سال 1892 توسط فردریک Rushbrooke در بیرمنگام و در اصل یک عمده فروشی ironmongers. ده سال بعد او منتقل فروشگاه به Halford خیابان در لستر دادن این شرکت نام خود را و شروع به فروش دوچرخه یک بخش ضروری از کسب و کار اصلی آن.

از سال گذشته Halfords تا به حال 462 فروشگاه های جمعی که تولید یک گردش £810m که سود ناخالص £104m ساخته شده بود (قابل توجه 12.8%).

برنامه های کاربردی برای شغل به صورت آنلاین (با جستجوی خاص خالی) اگر شما به دنبال یک موقعیت مدیریت و یا با جمع آوری یک بسته نرم افزار از انتخاب شما Halfords فروشگاه.

نرخ پرداخت برای ورود به سطح استاندارد شغل و غیر مدیریتی تمایل به شناور در اطراف ملی حداقل دستمزد که در حال حاضر £5.93 در ساعت 21 ساله و £4.92 یک ساعت برای 18 ساله ها. پست مدیریت جذب حقوق, که بستگی به اندازه و محل فروشگاه. به طور معمول این برای یک مدیر فروشگاه £23,000 به £28,000 p.a., یک مدیر فروش £16,000 به £18,000 p.یک. و یک وظیفه مدیر £13,000 p.یک.

Halfords وعده مزایای زیر بسته:

  • پرداخت تعطیلات
  • 15 درصد کارکنان تخفیف در تمام محصولات
  • طرح بازنشستگی کمک
  • به اشتراک گذاری طرح صرفه جویی
  • جایزه

همچنین و بسته به سطح ارشد حقوق بسته بندی می تواند شامل گزینه های به اشتراک گذاری پزشکی بیمه و یک شرکت ماشین.

برای کسانی که به دنبال دریافت در در این شرکت وجود دارد این است که شخصی طرح توسعه عامل فراهم می کند که نامزدها با 2 سال از گسترده و جامع آموزش در کنار این فرصت را به کار در بخش های مختلف – بازاریابی و خرید و, به عنوان مثال.

وجود دارد ‘بالا-بروشور’ برنامه برای فارغ التحصیلان اما Halfords سایت می گوید که آنها در حال گرفتن نیست هر بیشتر برای فصل 2011. این روش برای تحصیلات تکمیلی برنامه های کاربردی است:

  • پر کردن یک فرم درخواست با کراوات شکن
  • تصویب یک مصاحبه تلفنی

حضور یک روزه ارزیابی دوره متشکل از گروه تمرینات تست روانسنجی و چهره به چهره ، پس از این شما سپس می توانید تصمیم گیری آگاهانه در مورد اینکه آیا شما می خواهید برای پیشرفت حرفه ای خود را با Halfords.

[ad_2]