۲۱۰ کشور و منطقه‌، درگیر کرونا / آمریکا در صدر فهرست مبتلایان و قربانیان

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۲۱۰ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان یک میلیون و ۷۸۰ هزار و ۴۴۰ نفر است که ۱۰۸ هزار و ۸۳۴ نفر از آن‌ها جان باخته و ۴۰۴ هزار و ۳۹۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا با ۵۳۲ هزار و ۸۷۹ مورد ابتلا و ۲۰ هزار و ۵۷۷ قربانی در صدر فهرست مبتلایان و قربانیان جهانی قرار گرفته است. ۳۰ هزار و ۴۵۳ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۶۳ هزار و ۲۷ مورد در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۱۶ هزار و ۶۰۶ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۵۹ هزار و ۱۰۹ نفر بهبود یافته‌اند.

ایتالیا نیز ۱۵۲ هزار و ۲۷۱ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۱۹ هزار و ۴۶۸ نفر جان خود را از دست داده و ۳۲ هزار و ۵۳۴ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

فرانسه نیز شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را ۱۲۹ هزار و ۶۵۴ نفر اعلام کرده است. از این میان تاکنون ۱۳ هزار و ۸۳۲ نفر جان باخته و ۲۶ هزار و ۳۹۱ نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین آلمان تاکنون ابتلای ۱۲۵ هزار و ۴۵۲ نفر را به کروناویروس جدید گزارش کرده است که از این میان ۲۸۷۱ نفر جان خود را از دست داده و ۵۷ هزار و ۴۰۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۲ هزار و ۵۲ مورد ابتلا به کووید-۱۹را گزارش کرده و تعداد قربانیان این بیماری در این کشور به ۳۳۳۹ نفر رسیده است. هم‌چنین تعداد بهبودیافتگان به ۷۷ هزار و ۵۷۵ نفر افزایش یافته است.

در انگلیس نیز ۷۸ هزار و ۹۹۱ نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند که ۹۸۷۵ نفر از آن‌ها جان باخته و ۳۴۴ نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین در ایران تاکنون ابتلای ۷۰ هزار و ۲۹ نفر تایید شده است که از این میان ۴۳۵۷ نفر جان خود را از دست داده و ۴۱ هزار و ۹۴۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ترکیه هم تاکنون ابتلای ۵۲ هزار و ۱۶۷ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۱۱۰۱ نفر جان باخته و ۲۹۶۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

همچنین بلژیک با ۲۸ هزار و ۱۸ مبتلا و ۳۳۴۶ قربانی، سوئیس با ۲۵ هزار و ۱۰۷ مبتلا و ۱۰۳۶ قربانی و هلند با ۲۴ هزار و ۴۱۳ مبتلا و ۲۶۴۳ قربانی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.

بنا بر آمارهای سایت “ورلداُمتر”، کانادا با ۲۳ هزار و ۳۱۸ مبتلا و ۶۵۳ قربانی، برزیل با ۲۰ هزار و ۹۶۴ مبتلا و ۱۱۴۱ قربانی، پرتغال با ۱۵ هزار و ۹۸۷ مبتلا و ۴۷۰ قربانی، اتریش با ۱۳ هزار و ۸۰۶ مبتلا و ۳۳۷ قربانی، روسیه با ۱۳ هزار و ۵۸۴ مبتلا و ۱۰۶ قربانی، سرزمین‌های اشغالی با ۱۰ هزار و ۷۴۳ مبتلا و ۱۰۱ قربانی و کره جنوبی با ۱۰ هزار و ۵۱۲ مبتلا و ۲۱۴ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند.

[ad_2]

Source link