کولر گازی اجنرال

بررسی کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال معروفترین برند کولر گازی در ایران است . فوجیتسو اجنرال یکی از محبوب ترین تولیدکنندگان کولر در جهان است. این شرکت با همکاری اِتااَسکون دوبی (ETA-Ascon, Dubai) موفق به تولید محصولاتی عالی شده است که مدت هاست بازار را در قبضۀ خود دارند. آن ها از معدود شرکت هایی هستند که فقط کولرهایی با دامنه قیمتی بالا در بازار تهویه مطبوع ارائه می کنند. بنابراین، در اینجا به بررسی کولر گازی اجنرال در انواع مدل مانند اسپلیت ها می پردازیم.

نقد و بررسی کولر گازی اجنرال

اجنرال یکی از برندهای بسیار محبوب در بین مصرف کنندگان است. آن ها سازندگان کولرهای رده بالا هستند که نه تنها در ایران بلکه در کشورهای خاورمیانه و مناطقی که دما همواره بالای ۴۵ درجه سانتی­گراد است از محبوبیت بالایی برخوردارند. شهرت این محصول به علت عمر طولانی و کیفیت عالی آن است که باعث می شود در هر دمایی کارکردی مناسب داشته باشد. این محصول در اصل ژاپنی است اما در حال حاضر فقط از تایلند وارد می شود. پس، کشور سازنده دستگاه را حتماً از روی بسته بندی آن چک کنید. اجنرال در حال حاضر دو نوع کولر اسپلیت ارائه می کند:

  • کولر گازی اسپلیت دیواری

این همان کولر اسپلیت معمولی است که بر روی دیوار نصب می شود.

  • اسپلیت سقفی

این یک کولر اسپلیت خاص است که برای نصب در سقف خانه یا هر جای دیگری استفاده می شود. این محصول چندان پرطرفدار نیست. بنابراین، هر سازنده ای به تولید این محصول تمایل ندارد. این محصول مناسب کسانی است که با محدودیت فضا در دیوارها روبرو هستند یا نیازهای خاصی دارند که برای من قابل پیش بینی نیست.

کارایی سرمایشی کولر گازی اجنرال

اگر کولر اتاق را خنک نکند، پس فایدۀ داشتن آن چیست؟ اما این کولر شما را در این نقطه ناامید نمی­کند. اجنرال به خاطر سرمایش عالی محبوب است و نیازی به نگرانی در این مورد نیست. چرخش پیچیده و دوگانه فلاپ ها باد را با سرعت زیاد در جهات افقی و عمودی به حرکت در می آورد و تمام زوایای اتاق را به طور موثر خنک می کند. موقعیت فلاپ به طور خودکار تنظیم می شود تا با حالت عملکرد تطبیق یابد. و مهم ترین بخش آن نیز یک میکروکامپیوتر داخلی است که جریان هوا را به طور خودکار تنظیم می­کند تا دمای اتاق را یکنواخت و مناسب نگه دارد. به همین دلیل، سرمایش بسیار موثری ایجاد می کند.

کیفیت ساخت کولر گازی اجنرال

کیفیت ساخت این مدل کولر گازی و اسپلیت عالی است. وقتی قیمت بالایی را برای چیزی می پردازیم، محصول باکیفیتی را نیز انتظار داریم. و این کولر گازی دارای پرداخت سطحی خوبی است، هر گوشه به خوبی پرداخت شده است و احساس نمی کنید که هر قسمتی از آن سرسری یا بی قواره باشد. کیفیت قطعات داخلی نیز به همین مقدار خوب است. با توجه به نظرسنجی هایی که ما دریافت کرده ایم، طول عمر این محصول چنان زیاد است که کاملاً واضح است هر قطعه داخلی نیز از کیفیت بالایی برخوردار است (مانند پره های خنک کن قوی تر، پلاستیک ABS، قطعات مقاوم در برابر آتش، قطعات فلزی ساخته شده از ورقه های فولادی مخصوص ژاپنی با پوشش پلی اورتان). پانل بیرونی قابل جداشدن و شستشو است. می توانید پانل را به آسانی بردارید تا قارچ و گرد و خاک را کاملا تمیز کنید و این همواره باعث تمیزی کولرتان می شود. استفاده از رزین نرم باعث شده است که صدای جیرجیر برخی قطعات در هنگام فشارکاری از بین برود. یونیت بیرونی به طور کامل به شکل یکپارچه ساخته شده تا حالت وحدت در دستگاه ایجاد کرده و عمر دیگر قطعات را نیز افزایش دهد. به علاوه، در این کولر از موتورهای فن خود-روغنکاری-شونده فوجیتسو استفاده شده که در پره هایی با پوشش آلومینیومی مهر و موم شده است که باعث افزایش عمر موتور می شود.

شکل ظاهری کولر گازی اجنرال

در ادامه بحث بررسی کولر گازی اجنرال به شکل ظاهری آن می پردازیم.وقتی مسئله ظاهر مطرح می شود، کولر اجنرال خیلی ظاهر گیرایی ندارد. به عنوان یک محصول مفرد، ظاهر آن ساده و ظریف بوده و شکل بدی ندارد. اما در مقام مقایسه، هیتاچی، ال جی یا کولر گازی سامسونگ ظاهر بهتری نسبت به اجنرال دارند. من واقعا فکر می کنم اجنرال یک برند بسیار بزرگ در بین سازندگان کولرهای گازی است اما همواره در ارتباط با زیبایی محصول تحت الشعاع قرار می گیرد. شاید آن ها ایران را بزرگترین بازار خود نمی دانند و در کشورهای خاورمیانه نیز این شکل های ظاهری ساده تر بیشتر مورد توجه خریداران است. با این حال، مردم چندان به شکل ظاهر اهمیتی نمی دهند. اما وقتی برای چیزی پول زیادی می دهید، ظاهر جذاب آن نیز همواره می تواند برای شما دلپسند باشد.

مصرف برق کولر گازی اجنرال

کولرهای اجنرال برای کارایی مصرف انرژی شان معروف هستند. این کولرها بازده انرژی خیلی خوبی دارند و اگر پول زیادی برای خرید این کولرها صرف می کنید می توانید این مسئله را نیز مدنظر داشته باشید زیرا پس از گذشت یک یا دو سال (بسته به میزان مصرف) این قیمت بالا از طریق قبوض برق جبران می شود. قدرت سرمایشی این کولر آن قدر زیاد است که نیاز نیست همیشه روشن باشد و اکثر مواقع آن را با تایمر برای مدت زمان محدود روشن می کنید و به هر ترتیب، این مسئله باعث صرفه جویی زیاد در هزینه برق مصرفی می شود. به علاوه، نسبت بازده انرژی (EER) این کولر بالای ۱۰ است که به طور خودکار باعث کاهش هزینه برق می شود. این کولر دارای یک موتور DC با بازده بالاست که مبدل حرارتی آن از نوع لامبدا بوده و روی هم رفته منجر به بازده بالای کولر می شود.

مشخصات فنی کولر گازی اجنرال

مشخصات فنی کولر اسپلیت دیواری

مشخصات فنی

مشخصات فنی

واحدها

اسپلیت دیواری

مدل

 

ASG9A

ASG9A

ASG18A

ASG18A

ASG30A

ظرفیت

TR

۰٫۷۵

۱٫۰

۱٫۵

۲

۲٫۵

 

Btu/hr

۹۴۰۰

۱۱۸۰۰

۱۹۳۸۰

۲۵۳۰۰

۲۸۰۰۰

جذب رطوبت

ltr/hr

۱٫۳

۱٫۸

۲

۲٫۵

۳

 (زیاد) گردش هوا

m3 /hr

۵۴۰

۵۴۰

۸۴۰

۹۵۰

۱۰۵۰

کنترل جهت باد

هرچهار جهت؛ کاملاً خودکار **

برق ورودی

V/ø/Hz

۲۲۰۲۴۰ / ۱ø / ۵۰

 

جریان کاری

A

۴٫۳

۶٫۲

۸٫۴

۱۱٫۱

۱۳