کرونا نشان داد نباید از «هوآوی» استفاده کنیم!

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه تلاش کرد از شیوع ویروس کرونا هم بهانه‌ای برای حمله به «هوآوی» و تلاش برای تبلیغات منفی علیه این شرکت فناوری چین جور کند.

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد اقدامات اخیر چین درخصوص شیوع ویروس کرونا نشان داد که کشورهای جهان نباید از فن‌آوری شرکت چینی «هوآوی» استفاده کنند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» پامپئو در مصاحبه‌ای گفت: «بسیار مطمئن هستم که در این لحظه که حزب کمونیست چین از لحاظ شفافیت در ارائه اطلاعات [درباره ویروس کرونا] شکست خورده است، کشورهای بسیار بسیار زیادی را به سمت بازنگری در ساختار [فن‌آوری] ارتباطی خود سوق خواهد داد».

آمریکا در جدیدترین اقدام خود علیه هوآوی، از کمپانی‌هایی که با این شرکت همکاری دارند درخواست کرد برای فروش چیپ‌های الکترونیکی که در آن‌ها از فن‌آوری‌های آمریکایی استفاده شده‌ است، مجوز دریافت کنند.

اولین تحریم‌های آمریکا علیه هوآوی سال گذشته و با اتهام همکاری این شرکت با نهادهای اطلاعاتی چین اعمال شدند. اتهاماتی که بارها از سوی هوآوی و دولت چین تکذیب شده است.

همچنین واشنگتن که پیش‌تر از اقدامات چین دربرابر شیوع ویروس کرونا قدردانی کرده بود، پس از شیوع این بیماری در آمریکا و کوتاهی دولت این کشور در مهار آن، مدعی شد پکن در ارائه اطلاعات مربوط به کووید-۱۹ مخفی‌کاری کرده است.

«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (جمعه) بار دیگر هرگونه مخفی‌کاری از سوی این کشور درخصوص ارائه آمار مربوط به فوت و ابتلا به ویروس کرونا را رد کرد.

[ad_2]

Source link