کرونا را براساس شهرها مدیریت کنید

[ad_1]

پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی: آیت‌الله علم الهدی در دیدار با معاون وزیر بهداشت در تاریخ ۲تیرماه گفت: مسئله ابتلاء در شهر زیارتی مشهد وضع نامطلوبی دارد و توسعه این بیماری زیاد شده است، اما از ابتدای این امر، خراسان رضوی با همت بالای استاندار و نیروهای جهادی، مشهد و استان در وضعیت خوبی قرار گرفت.

وی افزود: استاندار خراسان رضوی توانست با وجود شرکت‌های معین بخشی از سرمایه مورد نیاز استان را تامین کند و بخشی دیگر را به تامین وسایل بهداشتی در دانشگاه‌ها اختصاص دهد، اما بازهم کافی نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: از شما آقای حریرچی درخواست دارم تا به مشهد با وضعیت ویژه‌ای نگاه کنید، مسئله تعطیلی و بستن درهای حرم یک جریان برخوردی شدید با عمق عواطف و احساسات عاشقان اهل بیت علیهم السلام در سراسر دنیا بود و فشار سنگینی را به تولیت آستان قدس رضوی وارد کرد، شما مستحضرید که حرم امام رضا علیه السلام وسعت زیادی دارد و بحمدالله با دقت عظیم، پروتکل‌های بهداشتی در حرم رعایت می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: فشار سنگین دو جانبه‌ای هم از سمت مردم و هم از سمت اصناف و بازاری‌های اطراف حرم برای مسائل اقتصادی وجود دارد که باید با توجه به این خواسته‌ها برای مشهد طرح محدودیت زیارت و اقتصادی ریخته شود.

با اینکه الان در دوران دهه کرامت هستیم و اوج حضور زائران در مشهد الرضا بوده، به دلیل محدودیت‌ها مقدار حضور زائران بسیار کم شده و این مهم معضل اقتصادی جدی‌ای را برای مردم مشهد ایجاد می‌کند.

وی با تاکید به نقش ستاد ملی مبارزه با کرونا، بیان کرد: همین طور که به مردم گفته می‌شود با کرونا زندگی کنند ماهم باید براساس کرونا شهرها و استان‌ها را مدیریت کنیم تا فشار اقتصادی بیش از این مردم را آزار ندهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: ما باید برای مشهد برنامه‌ریزی خاصی داشته باشیم تا هم جوابگوی عواطف زیارت باشد و هم اقتصاد شهر مشهد فلج نشود، با یک مدیریت صحیح و تامین منابع می‌شود زائران را در ورودی‌های شهر غربالگری کرد تا اقتصاد و عواطف زائران سرکوب نشود.

آیت‌الله علم‌الهدی در بیان کرد: مردم مشهد در وضعیت اقتصادی نامطلوبی هستند، زیرا اقتصاد مشهد حول محور زیارت می‌چرخد، خدارا شکر در جهت درمان، مشهد مقدس با کمبودی مواجه نشد، با همراهی بسیج دانشگاه علوم پزشکی، غربالگری گسترده مردم در خانه هایشان صورت گرفت، انشاالله با عنایت خداوند و مدیریت صحیح بتوانیم از این بحران عبور کنیم.

[ad_2]

Source link