چگونه شکلات می تواند به افزایش بهره وری و سود

[ad_1]

دهه از تحقیقات در کشورهای مختلف در سراسر جهان نشان داده است و زمان دوباره که سرمایه گذاری در مثبت بالا-اعتماد فرهنگ محیط کار بازده متمایز ملموس مزایای کسب و کار. مطالعات نشان می دهد که محل لذت بردن از به طور قابل توجهی پایین تر گردش مالی بهتر و عملکرد مالی از صنعت همسالان.

در یک کلام مثبت تیم به معنی محل کار مثبت و مثبت سود. برای تلفن های موبایل ساده است. ترفند این است که آن اتفاق می افتد.

پس چه مثبت شرکت فرهنگ در مشترک دارند ؟ اجازه دهید آن را منحصر به فرد هوش عامل – شناخت نقاط قوت منحصر به فرد در هر فرد).

ما کار می کنند و تحقیقات نشان داده است که مثبت کارکنان کار سخت تر و سازنده تر از خود را کمتر از جیک جیک همسالان. واقعیت این است که این افراد را انتخاب کنید به بهترین کار خود را هر روز به خاطر آنها احساس ارزش و قادر به کمک استعدادهای خود را. شرکت هایی که رشد این فرهنگ تشخیص و ارائه وعده به ارزش خود مردم به عنوان مهم ترین دارایی.

این شروع می شود با این شرکت به رسمیت شناختن و پذیرفتن ارزش های منحصر به فرد هر فرد کارمند و به آنها فرصتی برای انجام بهترین کار خود را. این به این معنی که همه مدیران باید بدانند که کارکنان خود را – نقاط قوت و استعداد و علاقه صادقانه در درک چگونه آنها یاد بگیرند که رشد و بهترین کار.

در اینجا سه نکته برای ایجاد یک بیشتر دادن شرکت فرهنگ که نتایج مثبت و قدرتمند نیروی کار:

  1. بازخورد – مردم طلب بازخورد در عین حال بسیاری از شرکت های بزرگ ارتباطی وجود ندارد در این منطقه است. هنگامی که کارکنان احساس نمی شنیده می شود به عنوان یک فرد آنها احساس احترام و یا مثبت در مورد محل کار. هنگامی که این اتفاق می افتد, آنها شروع به دنبال از مراتع سبزتر. Upskill مدیران خود را در چگونه به مربیگری مکالمات به طوری که آنها می توانید شروع به گوش دادن به توسعه و بهره گیری از استعداد خود در تیم است. راه اندازی فصلی و یا ماهانه جلسه که در آن کل تیم می تواند بحث را از طریق ایده ها و پیشنهادات خود را و مطمئن شوید که به موج پرچم هنگامی که شما پیاده سازی یک کارمند-پیشنهاد مفهوم است.
  2. به پشت – بسیاری از مردم می خواهید به کار برای یک شرکت می توان آنها افتخار می کنیم و این به این معنی به خوبی انجام می دهند با انجام خوب در جهان است. (این امر به ویژه مهم است برای هزاره کارگران). شرکت شما نیاز به رشد قابلیت های آن در معادله ربع از منحصر به فرد هوش نیروگاه برای تبدیل شدن به بیشتر مسئولیت اجتماعی و بیشتر در ارتباط با جامعه محلی خود را. در جامعه محلی و پیدا کردن راه هایی برای کمک به ارائه داوطلب روز یا چین شرکت خود را با یک موسسه خیریه که در حال انجام کار است.
  3. به شکلات – نیاز من می گویم بیشتر ؟ وجود دارد هر چیزی شکلات نمی توانید انجام دهید ؟ پاداش و به رسمیت شناختن کارمندان برای یک کار خوب انجام می شود و یا برای زندگی با توجه به فرهنگ و ارزشهای نیاز نمی باشد به صورت سالانه شرکت شام. هیچ چیز بهتر از کار فوری تقویت مثبت پس چرا نگه داشتن برخی از شکلات شیرین رفتار در محل کار برای چنین پاداش ؟ کارگران مانند به میان وعده در طول روز و سریع کلمه تشکر (یا دست نوشته note) با شیرین pick-me-up متصل است که مطمئن شوید که به ضربه زدن به نقطه. این یک راه سریع و آسان برای بهبود خلق و خو و بهره وری.

یک شرکت بزرگ فرهنگ می تواند نگه داشتن مردم مولد و کمک به شما در حفظ بهترین کارکنان. اگر خط پایین خود نیاز به تقویت و شما نیاز به تبدیل برخی از اخم وارونه و سپس نظر دادن یک اولویت برای شرکت خود فرهنگ است. با استفاده از برخی از این خارج از جعبه, روش, شما می توانید تیم خود را یک لبخند و شرکت شما بهره وری افزایش دهد.

شما چه فکر می کنید ؟ چگونه می توانم به شما در بهبود کارمند شادی و بهره وری ؟ اشتراک در نظرات زیر!

[ad_2]