پیگیر رایگان شدن اینترنت دانش‌آموزان هستیم

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

محسن حاجی میرزایی در حاشیه بازید از روند احداث مجتمع آموزشی علامه طباطبایی در جمع خبرنگاران درباره رایگان شدن اینترنت شبکه شاد، اظهار کرد: مصوبه برای رایگان شدن آن داریم و در حال پیگیری اقدامات اجرایی آن هستیم که ان‌شاءالله عملیاتی شود.

وی درخصوص برگزاری امتحانات نهایی گفت: در خرداد، امتحانات نهایی را برگزار می‌کنیم و ۳ هفته نیاز است که برگزار شود؛ دانش‌آموزان بعد از پایان امتحانات نهایی، ۲۰ روز فرصت دارند تا برای کنکور آماده شوند و بر این اساس در دهه اول مرداد کنکور سراسری برگزاری خواهد شد.

حاجی‌میرزایی در خصوص امتحانات سایر پایه‌های تحصیلی، ادامه داد: تأکید ما بر برگزاری حضوری امتحانات است اما اگر پروتکل‌های وزارت بهداشت این اجازه را نداد، امتحانات به صورت غیرحضوری خواهد بود که روش غیرحضوری را در آینده اعلام می‌کنیم.

وی درباره وضعیت پرداخت اجاره بهای مؤسسان مدارس غیردولتی که مالک حقیقی دارند، گفت: دولت مصوب کرده است که تمام اماکن استیجاری که متعلق به آموزش و پرورش است و در اختیار فعالیت‌های آموزشی قرار گرفته شده است، اجاره این چند ماه که تعطیل بوده، بخشیده شود.

حاجی‌میرزایی درباره مجتمع آموزشی در حال ساخت علامه طباطبایی نیز اظهار کرد: این مدرسه یکی از مدارس پرسابقه در منطقه ۱۰ تهران هست که شخصیت‌های بزرگی را به کشور و نظام تعلیم و تربیت تقدیم کرده است و ۳ نفر از وزرای آموزش و رورش در این مدرسه تحصیل کرده‌اند لذا این مدرسه پیشینه درخشانی دارد.

وی ادامه داد: مدتی از احداثش می گذشت و نیاز به بهسازی و بازسازی داشت؛ در سال 89 آغاز شده ولی متوقف شده بود که در سال گذشته با جدیت دنبال شده است و اکنون به حدود ۵۰ درصد پیشرفت رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به ما اطمینان داد که در مهر ۹۹ این پروژه بزرگ افتتاح می‌شود. این پروژه یک مجتمع آموزشی است که در هر 4 دوره دانش‌آموز می‌پذیرد و بیش از 1300 دانش‌آموز را دربرمی‌گیر که با مبلغ ۴۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سازمان نوسازی احداث می‌شود؛ امیدوام در آینده شاهد پرورش افراد شاخصی در این مدرسه باشیم.

[ad_2]

Source link