پاداش تمام این حذفیات افزایش شتاب خودرو شما است

پس سعی کنید جنس لوله و مخزن اگزوز خود را از استیل صاف و صیقلی انتخاب کنید تا دود و جریان هوای خروجی، بتواند بدون اصطکاک و با شتاب زیادی از خودرو خارج شود. مخزن اگزوز نیز نقش مؤثری در خارج کردن هوای موتور به بیرون دارد. این هوای ورودی به موتور قبل از وارد شدن به محفظه احتراق از فیلتر هوای خودرو گذشته تا بدون آلودگی و گردوغبار، وارد موتور خودرو شود. همچنین تمام ارتعاشات و ضربههایی که به خودرو وارد میشوند ابتدا به چرخها واردشده که به کاهش و از بین بردن این ارتعاشات و لرزشها کمک میکنند. برای رفع این مشکل میتوانید از از قطعهای به نام کوئیک شیفتر استفاده کنید تا در فاصله بین تعویض دندهها تا حدی از کاهش شتاب و سرعتگیری جلوگیری کند. در نقطه مقابل، هنگامی که شتاب خودرو کاهش بیابد، تجربه رانندگی می تواند برای راننده بسیار زجرآور و خسته کننده شود.

افزایش شتاب خودرواگر خودری شما پمپ بنزین فرسوده و یا خراب داشته باشد، در نتیجه در عمل سوخت رسانی به خودرو با مشکل مواجه می شود که این موضوع سبب می شود در هنگامی که سیلندر به سوخت بیشتر جهت بالا بردن شتاب خودرو نیاز دارد، نتواند به خوبی تامین شود و در نتیجه خودرو شتاب لازمه را نداشته باشد. مقاومت حرارتی بالای این فلز باعث میشود که با افزایش حرارت در دورهای بالا شمع دچار افت ولتاژ نشود. برای تقویت این بخش از خودرو میتوانید از لولههای اگزوز تقویتشده یا اسپرت استفاده کنید که به دلیل داشتن قطر بیشتر و مبدل کاتالیزور ارتقاءیافته، قدرت خودرو را به مقدار قابلتوجهی افزایش میدهد. به دلیل محبوبیت موضوع شتاب برای مشتریان، شرکت های خودرو سازی رقابت تنگاتنگی را با یکدیگر دارند و هر کدام به نوبه خود سعی میکنند تا شتاب و کیفیت شتاب گیری خودروهای تولیدی خود را افزایش داده و مشتریان بیشتری را به واسطه همین موضوع به سمت خود جلب کنند. افزایش بیش از حد و عدم سوخت کافی باعث پیش انفجار و افزایش حرارت موتور شما می شود. جریان خروجی اگزوز اغلب با از بین بردن صدا خفه کن، افزودن سری های بزرگتر و پورت مطابق با سری ها و همچنین صاف نگه داشتن دیواره های لوله داخلی افزایش می یابد.

تمامی عوامل و مواردی که بر افزایش و کاهش شتاب خودرو تاثیر گذار بودند را بررسی کردیم. چرخها بهعنوان آخرین عضو سیستم تعلیق خودرو وزن آن را تحمل کرده و ارتباط نهایی را بین خودرو و زمین برقرار میکنند و درنهایت باعث حرکت خودرو میشوند. علاوه بر وسایل اضافه میتوانید قسمتهای کماهمیت خودرو را جدا کرده و وزن خودرو را کاهش دهید. پس میتوانید با کاهش وزن خودرو، شتاب خودرو را افزایش دهید. مزایای تعویض به موقع فیلتر هوا ،تاثیر فیلتر بنزین بر شتاب خودرو افزایش شتاب خودرو ،آموزش تعویض فیلتر هوای ،علت افزایش مصرف سوخت، افزایش شتاب پراید، افزایش شتاب سمند. خودرو هایی که دارای چرخ دنده بلند می باشند سرعت خوبی دارند اما شتابشان پایین است و همچنین مصرف سوخت در این خودرو ها پایین تر است این در حالی است که خودرو هایی که دارای چرخدنده کوتاه تر می باشند شتاب بسیار بیشتری دارند که در عین حال مصرف بالا تری نیز دارند. در این حالت سوپاپها بهخوبی در خروجی و ورودی سیلندرها قرار نمیگیرند و با بالا آمدن پیستونها بهمنظور ایجاد تراکم قسمتی از ترکیب سوخت و هوا به یکی از مجراهای مکش یا تخلیه رانده میشود.

البته در بسیاری از موارد ممکن است ECU یکی از خطاهای مربوط به مشکلات بالا را گزارش کند که با تعمیر قطعه مشکل دار و پاک کردن خطا، این مشکل رفع خواهد شد. هر کدام از مشکلات بالا، به خودی خود می تواند باعث کاهش شتاب خودرو و در نتیجه تنبل شدن ماشین شود. برای اینکه شمع مناسبی را برای خودروی خود تهیه کنید بهتر است ابتدا از مکانیک خود مشورت بگیرید تا نمونه مناسب را خریداری کنید. مکمل های سوخت ارزان و فاقد مورد تایید و مطمئن حتی با جرقه خوب هم نمی توانند شتاب مناسبی برای شما ایجاد کنند و حتی ممکن است به موتور شما شدیدا آسیب برسانند. شمع های جرقه ای چه کار می کنند؟ قبل از شروع پروژه تیونینگ، هدف خود را از این کار مشخص کنید. از همین رو هر چه بتوانیم جزئیات خودرو را به موارد اشارهشده در دفترچه راهنمای خودرو نزدیک کنیم، عملکرد فنی خودرو نظیر شتاب و قدرت به حداکثر خود بیشتر نزدیک {افزایش شتاب ماشین|شتاب|شتاب ماشین|ایران کارز|افزایش شتاب خودرو|افزایش شتاب خودرو ایران کارز} میشود. سیستم اگزوز خودرو از قسمتهای مختلفی مثل مانیفولد دود، کاتالیزور و منبع اگزوز تشکیلشده که شما میتوانید با ارتقای هرکدام از این قسمتها قدرت موتور را افزایش دهید. ۲ روش ساده و ارزان برای افزایش شتاب خودرو چیست ؟