واکنش زیباکلام به یادداشت‌ سلیمی‌نمین؛ دلیل نفرتش روایتم از رضاشاه است

[ad_1]

صادق زیباکلام در واکنش به یادداشت اخیر عباس سلیمی‌نمین پاسخ کوتاهی نوشته است: مشکل جناب سلیمی‌نمین با من بر سر همکاری با بخش مارکسیست‌شده سازمان مجاهدین نیست؛ نیمی از نفرت ایشان و سایر مورخین ‌ به‌واسطه نگاه و روایت من از رضا‌شاه است.

آفتاب‌‌نیوز :

عباس سلیمی‌نمین روز پنجشنبه در روزنامه سازندگی در یادداشتی موضوعاتی را علیه صادق زیباکلام مطرح کرده است. او معتقد است که روزنامه سازندگی نباید برای نقد نامه اخیر موسوی‌خوئینی‌ها به گفت‌وگو با صادق زیباکلام می‌پرداخت زیرا او تاریخ انقلاب را برای تطهیر دشمنان استقلال ایران تحریف می‌کند: «این فردی که شما برای له‌کردن نیروهای تندرو اصلاحات به خدمت گرفته‌اید، فرصت را مغتنم شمرده و با جعل تاریخ انقلاب به تطهیر دشمنان استقلال مردم ایران پرداخته است و به گونه‌ای وانمود می‌کند که گویا آمریکا در ایران کارنامه سیاهی نداشته و بعد از خیزش ملت علیه سلطه این کشور که به زعم ایشان بی‌دلیل بوده است، کاملا در چارچوب منافع ایران حرکت کرده…».

یا در جای دیگری از یادداشت خود زیباکلام را متهم به همکاری با جریان چپ مارکسیست کودتاکننده در سازمان منافقین می‌کند: «جناب آقای قوچانی، شما با آنکه نصیحت وزیر ارشاد دوران اصلاحات را منعکس می‌کنید اما خود برای اینکه از شرمندگی آقایانی چون سعید حجاریان به در‌آیید تریبون ارگان حزب کارگزاران را به قهارتری می‌دهید. آیا آقای صادق زیباکلام که به سراغش رفتید صرفا با همان ادبیات جواب آقایان را داد یا فرصت را مغتنم شمرد تا با شیوه همیشگی‌اش با جعل واقعیت‌های بارز تاریخی حملات خویش را متوجه مواضع ضداستکباری بنیان‌گذار انقلاب اسلامی سازد؟ درست است که آقای صادق زیباکلام امروز در دفاع از لیبرالیسم و نظام سرمایه‌داری از تئوریسین‌های آن سینه‌چاک‌تر عمل می‌کند، اما وی همراهی با چپ مارکسیست کودتاکننده در سازمان مجاهدین خلق را در کارنامه‌اش دارد. آیا فرد موجه‌تری از ایشان در حزب کارگزاران وجود نداشت تا به‌صورت متین و منطقی به بحث بپردازد تا دست‌کم فضای گفت‌وگوی درون‌جناحی را سازنده سازد؟».

صادق زیباکلام در واکنش به یادداشت اخیر عباس سلیمی‌نمین پاسخ کوتاهی نوشته است: «من به کسانی‌ که در نوشته‌شان توهین می‌کنند، پاسخ نمی‌دهم. در ضمن، این بار اولی نیست که آقای سلیمی‌نمین من را متهم به همکاری با کودتاگران سازمان مجاهدین خلق می‌کنند. محض اطلاع مخاطبان، اعلام کودتا یا در حقیقت مارکسیست‌شدن بخشی از رهبری سازمان مجاهدین در تابستان۵۴ اتفاق می‌افتاد، درحالی‌که من یک‌سال قبل از آن در زندان بودم؛ به‌هنگام کودتا در اوین بودم؛ یک سال بعد از کودتا هم همچنان در زندان بودم. نمی‌دانم از درون اوین چگونه با رهبری مارکسیست‌شده سازمان مجاهدین می‌توانسته‌ام همکاری داشته باشم و ساواک هم متوجه نشده باشد؟ ای ‌کاش آقای سلیمی‌نمین که به اسناد طبقه‌بندی‌شده نظام ظاهرا دسترسی دارند، اسناد همکاری بنده با بخش مارکسیست‌شده سازمان مجاهدین که بارها بنده را به آن متهم کرده‌اند، محض تنویر افکار عمومی یک‌بار منتشر می‌کردند. مشکل جناب سلیمی‌نمین با من بر سر همکاری با بخش مارکسیست‌شده سازمان مجاهدین نیست؛ نیمی از نفرت ایشان و سایر مورخین ‌ به‌واسطه نگاه و روایت من از رضا‌شاه است.

واکنش زیباکلام به یادداشت اخیر ‌ سلیمی‌نمین؛ دلیل نفرتش روایتم از رضاشاه است

[ad_2]

Source link