هشدار پلیس آگاهی درباره سرمایه گذاری در شرکت های هرمی

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ شهاب امینی اظهارکرد: شرکت های هرمی همیشه فعالیت خود را یک نوع تجارت قانونی و مشروع معرفی کرده اند و معمولا دلیل مخالفت ها با فعالیت خود را صرفا عدم پرداخت مالیات اعلام می کنند. در صورتی که این گونه شرکت ها فاقد هرگونه شناسه ثبتی در اداره ثبت شرکت ها هستند و همواره سعی در ظاهرسازی و پنهان کردن شیوه عملکرد خود دارند.

وی افزود: برخی اوقات گردانندگان شرکت های هرمی برای رسیدن به اهداف شیادانه خود، افراد فریب خورده را به محل هایی مانند باغ ها و ویلاهای خارج شهر دعوت می کنند و تا زمانی که فرد مورد نظر خواسته های مالی آنان را برآورده نکند، اجازه خروج به او را نمی دهند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه شرکت های هرمی برای پنهان کردن فعالیت خود حتی از نصب تابلوهای رسمی هم امتناع می کنند، تصریح کرد: سرمایه گذاری در شرکت های هرمی نه تنها فایده ای ندارد بلکه ممکن است ضررهای جبران ناپذیری به افراد و خانواده ها نیز وارد کند.

امینی همچنین از هموطنان خواست از هر نوع فعالیت اقتصادی که متولیان آن ادعای درآمدی غیر عادی، به ویژه در مدت زمانی کوتاه را دارند، دوری کنند و موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس شرکت هرمی بر اساس قانون مجازات اخلال در نظام اقتصادی کشور، شرکتی است که تاسیس و فعالیت آن از طریق افزایش اعضا صورت می گیرد و هر عضو جدید برای کسب منفعت باید افراد دیگر را به عنوان زیر گروه خود جذب و معرفی کند. بدین صورت، فعالیت شرکت از طریق توسعه زنجیره ای شبکه انسانی تداوم می یابد.

[ad_2]

Source link