نقص‌فنی پرتاب ماهواره چین را لغو کرد

[ad_1]

خبرگزاری فارس: به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، آخرین ماهواره ناوبری بیدو قرار بود روز پنج شنبه پرتاب و سیستم موقعیت یاب چین تکمیل شود که به دلیل مشکل فنی پرتاب آن لغو شد.

این تاخیر پس از پیدا شدن مشکل فنی، طی آزمایش قبل از پرتاب اعلام شد.

سامانه ناوبری بیدو پروژه‌ای بوسیله چین برای توسعه سامانه ناوبری ماهواره‌ای مستقل است، این سامانه در چین در دسامبر ۲۰۱۱ با ۱۰ ماهواره شروع به کار کرد.

پرتاب با تأخیر امری معمول است که تقریباً همه آژانس‌های فضایی در سراسر جهان آن را تجربه کرده‌اند. دلایل اصلی تأخیر در پرتاب نیز شامل مشکلات فنی، حفره‌های امنیتی و شرایط بد آب و هوا می‌شود.

سیستم ناوبری ماهواره‌ای بیدو رقیب چین برای GPS است؛ این سیستم سالهاست که اجرا شده و خدمات آن سراسر دنیا را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. بسیاری از تلفن های هوشمند از ماهواره‌های BeiDou استفاده می‌کنند. این ماهواره‌ها از کشورهای مختلف همکاری بین المللی به نام سیستم ماهواره‌ای ناوبری جهانی (GNSS) کار می‌کنند تا کاربران در سراسر جهان از آن بهره مند شوند.

این ماهواره‌های جدید و موشک حامل آن‌ها توسط «آکادمی فناوری فضایی چین» و «آکادمی فناوری خودروهای پرتاب چین» تحت «شرکت علم و فناوری هوافضا چین» ساخته شده‌اند.

[ad_2]

Source link