نفوذ و رطوبت

[ad_1]

نفوذ است نه یک واژه آشنا برای برخی از. اما اگر شما می گویند “نشت” در آن است آشنا برای بسیاری به عنوان یک علت برای بالا لوایح انرژی. آنچه اکثر شما متوجه این است که تا چه حد آن را به شما مانع از هزینه های خود را سخت به دست آورده پول برای استفاده بهتر و نگه داشتن خانه آتش سوختن. متاسفانه داستان ساده به عنوان آن!

احساس راحتی

بیایید آن روبرو هستند. در زمان نفوذ در خدمت یک هدف مفید بیش از حد. شما خانه خود را به یک جعبه محکم هوا است که قادر به ذخیره مقدار زیادی از پول صرف شده در صورتحساب های انرژی, راست? شما گرما تا فضای خود را با بهره وری بالا محل آتش اجاق و دیگ بخار و یا هر چیز دیگری. اگر آن است که یک محل آتش باز و یا اگر مشعل ندارد دریچه هوا برای احتراق کشیده شده است از فضای خود را. زمانی که خارج رطوبت نسبی 70 % و درجه حرارت در حدود + 4 0 C حتی سرپوشیده دمای +21 0 C هنوز هم می تواند شما را به لرز. آیا این ممکن است ؟

بله در آن است! چگونه آمده است ؟

دلیل این است که هوای گرم داخل خانه را کاهش رطوبت نسبی و این باعث می شود شما عرق تبخیر سریع تر است. و شما می دانید که احساس زمانی که شما ایستاده در مقابل یک فن که عرق.

گرما از اتاق که باید در تمام احتمال ارائه شما احساس راحتي خواهد به جای شما احساس بسیار ناراحت کننده است.

همه به خاطر این غفلت عامل رطوبت نسبی!

رطوبت نسبی

در سطح مدرسه فیزیک را به شما برخی از ایده در مورد رطوبت نسبی. برای آنها که نیاز به طراوت حافظه آن نسبت رطوبت در یک حجم هوا به مقدار زیادی از رطوبت آن حجم می توانید نگه دارید. به عبارت ساده تر از آن است که درصد رطوبت در یک حجم هوا در درجه حرارت خاص. هنگامی که شما پایین تر از درجه حرارت و یا افزایش این درصد را افزایش یا کاهش در آن منظور.

واقعی رطوبت (اندازه گیری شده در کیلوگرم رطوبت در هر کیلوگرم هوای خشک) اما تغییر نمی کند.

آنچه در همه این رو برای انجام با نفوذ?

خانه های قدیمی بستگی به نفوذ و تعداد درب /پنجره برای خود هوای تازه عرضه است. نفوذ به ارمغان می آورد در رطوبت از بیرون همراه با هوای تازه. در فصل سرما در کنار رطوبت نسبی روش 100% یا اشباع. اما دمای هوا خواهد بود انجماد پایین.

در این وضعیت نشت دوره برگزار خواهد شد خاص وزن (کیلوگرم) از رطوبت. هنگامی که نشت هوا می آید به جای خسته و combusted هوا این میزان رطوبت نیز می آید. در ابتدا در نزدیکی 100% رطوبت نسبی در هوای خشک اتاق به زودی کاهش به سطح است که می تواند حتی کمتر از 10 درصد در زمان در حالی که همه کیلوگرم رطوبت باقی مانده عملا بدون تغییر!

عواقب ؟

  • بیش از حد خشک همانطور که ذکر شد کمتر احساس راحتی حتی در یک نسبتا گرم دمای داخلی. بنابراین شما احساس می کنید مانند افزایش دمای اتاق تنظیم (و خواهد شد).شما سوزاندن سوخت بیشتر , را بیشتر گازهای خانه سبز مصرف بیشتر منابع طبیعی و آلوده هوا در محیط داخلی.(البته این را داخل خشک بیشتر).
  • کم RH ترویج الکتریسیته ساکن در داخل خانه و این آسیب ممکن است کامپیوتر شما و دیگر حساس برنامه های نرم افزاری باعث ناراحتی و حتی شوک ممکن است در برخواهد داشت خطر آتش سوزی تحت شرایط خاصی.
  • ترویج خطرات بهداشتی مانند غشاهای مخاطی خشک, پوست خشک ، سوزش چشم و از دست دادن مايعات بدن و غیره.

راه چاره چیست ؟

بهترین درمان این است که یک کنترل سیستم تهویه و رطوبت سیستم.

آنچه تا کنون دمای داخلی شما خواهد بود قادر به حفظ مداوم رطوبت نسبی است که در بهترین حالت خواهد بود در اطراف 50 +/- 5% اگر شما خواهد بود راحت حتی در 35 — 40 درصد است.

نفوذ و exfiltration بستگی دارد به داخل فشار است. کنترل تهویه بهینه سازی و حفظ ارزش و مناسب. وجود دارد انواع مختلف رطوبت برای تنظیم رطوبت. آنچه تا کنون نوع آن مهم است که این کنترل دقیق humidistats و تنظیمات بهینه سازی شده است. اگر برای مثال شما ببینید رطوبت فشرده در ویندوز این است که مطمئن شوید که نشان می دهد که تنظیم humidistat اشتباه است و تنظیم به کاهش است.

[ad_2]