نحوه باز کردن صحیح سرسیلندر و چگونگی تعمیر آن – گروه صنعتی قائم

تنظیم نبودن زمانبندی احتراق، کیفیت پایین سوخت مصرفی، اختلال در سیستم خنککاری و صحیح نبودن درصد اختلاط مواد تشکیلدهنده سوخت نهایی، از دیگر عوامل پیدایش کربن در اتاق احتراق سرسیلندر سرسیلندر گلف 92 هستند. و مشکل دیگر نشتی روغن از اویل ماژول بود که به ماشین کاری آن قسمت سرسیلندر موتور بر می گشت. مشکل ترکیدگی هم ممکن است در بلوک سیلندر رخ دهد و هم در سرسیلندر. سرسیلندر در واقع بلوک بالایی موتور را تشکیل میدهد که امروزه عموما برای کاهش وزن از آلیاژهای سبک مانند آلومینیوم ساخته میشود. با حضور وزیر صنایع و معادن ، تولید انواع بلوک سیلندر موتور خودرو در شرکت صنایع موتور بشل واقع در شهرک صنعتی “بشل سوادکوه” آغاز شد. که پیستون در قسمتی از مسیر خود جلوی آنها را میبندد، اصول کار این موتورها در دوزمان است، که در واقع در هر دور چرخش میللنگ اتفاق میافتد. در بعضی از موتورهای که شاتون سوراخ مرکزی ندارد برای روغنکاری جداره سیلندر و گزن پین از سوراخ پشت یاطاقان شاتون استفاده شده است و اگر چنانچه شاتون هیچ کدام از این سوراخها را نداشته باشد برای روغنکاری جداره سیلندر و پیستون و گزن پین از پاشش لنگهای میللنگ استفاده میکنند و در بعضی از موتورها نیز در انتهای سیلندر دو سوراخ مقابل هم موربی شکل وجود دارند که هر کدام از سوراخها روغن به جداره مقابل خود میپاشد و بدینوسیله جداره داخل سیلندر روغنکاری میشود.

سرسیلندر جیلی
واشر سرسیلندر 206-1-2-3 سوراخ. یکی از قطعات مهم و حیاتی موتور لیفتراک، واشر سرسیلندر می باشد. این طور نیست، واقعا یکی از نقاط مثبت این پروژه انتقال دانش آن بود و تیم درگیر پروژه نیز افراد جوانی بودند که برای جذب این دانش انگیزه داشتند. دلیل ادامه نداشتن طراحی موتور نتوانستن نیست، بازار فروش محدود است. پیشتر اشاره کردیم که ظاهر بسترن B30، با توجه به اینکه در کلاس قیمتی زیر ۶۰ میلیون تومان عرضه میشود، جذاب و جوانپسند است، هرچند که در کابین، چندان جادار و راحت نیست، به لطف استفاده از مواد قابل قبول در فضای داخلی و خصوصا صندلیها، میتوان با کمی ارفاق، به آن عادت کرد. موتور آلفا را ریکاردو طراحی کرد و موتور بتا را کاملا خود هیوندایی طراحی کرد و شرکت ریکاردو تنها نظارت کرد. همچنین قرار بود موتور سوم که EF4 بود را ایرانی ها طراحی و آلمانی ها نظارت کنند، درست است؟ شرکت الدورا واشر ها را از داخل پکیج سرسیلندر کامل برداشته است . واشر سرسیلندر یک خرابی شایع نیز دارد که همان سوختن است. تبدیل رنگ روغن موتور به رنگ شیری متمایل به سفید نیز یکی از این علائم است؛ با اختلاط آب به روغن موتور، رنگ روغن موتور به حالت شیری تبدیل شده و در صورت رانندگی در این شرایط، ممکن است باعث زنگ زدگی سطوح داخل موتور نیز گردد.

سرسیلندر 206 تیپ 2 عظام
در یک موتور، سرسیلندر به قطعهای گفته میشود که در بخش بالایی سیلندرها قرار دارد. قطعات مصرفی چون تایر، لنت ترمز، روغن موتور، فیلتر روغن، فیلتر هوا و باتری از جمله قطعاتی هستند که عمر مفید مشخصی داشته و پس از مدتی باید نسبت به تعویض آنها اقدام شود. پس از آن انطباق بالای موتور با سوخت گاز، هم از نظر دوام موتور و هم از نظر قدرت از ویژگی های مد نظر بود. ما برای طراحی تمام قطعاتی که نیاز بود، با سازنده های درجه یک اروپایی در سرسیلندر 630 ارتباط بودیم. نقطه جوش آن ۱۰۸ درجه سانتیگراد میباشد. این وسیله مجهز به سیستم استارت سرد هوشمند میباشد که به زود روشن شدن خودرو کمک میکند . روش بررسی: در صورتی که صدای بلندی از بالای موتور بیاید و علامت خاص دیگری مانند بد کار کردن موتور مشهود نباشد احتمال آن وجود دارد که مشکل از گژنپین باشد. به نظر من بیشتر مشکل از طرف مدیران ایران خودرو است، در این سال ها تنها کار مفیدی که ایران خودرو انجام داده است ایجاد مرکز تحقیقات موتور و طراحی موتور ملی است.

پیچ های خاص چیز ساده ای نیست و یکی از سخت ترین و پیچیده ترین قطعات است. به طور مشخص یادم هست که آلمانی ها از تایپیت های ثابت یا همان شیم برای تنظیم لقی سوپاپ استفاده کرده بودند، چون هم ارزان تر بود و هم مصرف سوحت پایین تری داشت. ضمنا می نوانید در قسمت فروشگاه دیگر برند های شرکت تیاک را مشاهده و ثبت سفارش انجام دهید. از مجموع 350 تا 400 قطعه، هر هفته چند قطعه در خط تولید کسری داشت و زمانی که آن ها تامین می شد، قطعات دیگر به مشکل بر می خورد. بخاطر همین در این قطعه در آن زمان مشکل داشتیم. این مشکل که بر اثر دلایل مختلفی میتواند اتفاق بیفتد، باعث ایجاد نقص در کارکرد سرسیلندر گلد ساپ فنی موتور میشود. بنابراین یکی از نکات مورد توجه در کارخانه برای تولید سرسیلندر با کیفیت طراحی مناسب قالب ریخته گری است. برای مثال زمانی که گفته میشود موتور خودرو ۱۴.۹ اسب بخار است این معنا را دارد که در مقایسه با قدرت انسان در تولید قدرت تقریبا پنج اسب بخار قدرت دارد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با سرسیلندر ال 90 وب سایت سرسیلندر mvm 530 خود باشید.