مسئولان در کره جنوبی نسبت به موج جدید کرونا هشدار دادند

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش یونهاپ، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های کره جنوبی روز چهارشنبه گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته فقط ۱۱ مبتلا به کرونا دراین کشور شناسایی شده اند این مرکز خاطر نشان کرد که شمار مبتلایان به کرونا به ۱۰ هزار و ۶۹۴ نفر رسیده است.

مسئولان مرکز افزوده اند به رغم کاهش شمار مبتلایان در روزهای اخیر، کاستن از تدابیر و نادیده گرفتن فاصله گذاری اجتماعی ممکن است باعث افزایش شمار بیماران مبتلا به کرونا شود.

نزدیک به ۵۷ درصد از کسانی که در یک هفته گذشته کرونایی شده اند افرادی بوده اند که از کشورهای دیگر به کره جنوبی بازگشته اند و ۱۴/۵ درصد هم با بخش ها و مراکز پزشکی در ارتباط بوده اند.

جیونگ یون ایونگ رییس مرکز یاد شده در کره جنوبی می گوید که ما طرح فاصله گذاری اجتماعی را تا روز ۵ می تمدید کرده ایم و از مردم می خواهیم مشارکت جدی برای اجرای آن داشته باشند.

کره جنوبی همچنین یک تیم ویژه از مسئولان و ماموران ارگان های دولتی ذی ربط تشکیل داده است که با کشورهای دیگر برای تدابیر قرنطینه و ورود به کره جنوبی و فاصله گذاری اجتماعی در رایزنی هستند.

این کشور همچنین کیت های آزمایش کرونا را در اختیار ۶۰ کشور گذاشته است که برخی از آنها مانند ایتالیا بشدت درگیر مبارزه با کرونا بوده اند.

نزدیک به ۸ هزار و ۲۷۰ نفر از بیمارانی که در کره جنوبی به کرونا مبتلا شده بودند درمان و از بیمارستان ها مرخص شده اند کره جنوبی اولین کشور دنیاست که موفق شد دربحبوحه شیوع کرونا انتخابات پارلمانی خود را در تاریخ ۱۵ آوریل برگزار کند.

این کشور در روزهای آینده راهنمایی را در اختیار مردم قرار می دهد که مشتمل بر ۲۰ دستور است که همگان باید آنها را مراعات کنند.

[ad_2]

Source link