مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در چین بسیار بیشتر از آمریکاست

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

دونالد ترامپ روز جمعه در واکنش به تصحیح آمار قربانیان ویروس کرونا در چین از سوی مراجع دولتی این کشور مدعی شد که رقم واقعی قربانیان کرونا در چین نه‌تنها بسیار بالاتر از آمار جدید اعلام شده است، بلکه حتی بسیار بیشتر از آمار قربانیان این ویروس همه‌گیر در آمریکاست.

ترامپ که به دلیل عملکرد ضعیفش در مقابله با شیوع ویروس کرونا در آمریکا به‌شدت تحت فشار است،‌ ساعاتی پس از انتشار خبر تصحیح آمار قربانیان ویروس کرونا در چین، در پیامی توئیتری مدعی شد: «چین به‌تازگی اعلام کرده است که آمار تلفات دشمن نامرئی [ویروس کرونا] در این کشور دو برابر شده است. رقم واقعی بسیار بالاتر از این رقم و بسیار بالاتر از [آمار تلفات] آمریکاست و حتی نزدیک به آن [آمار اعلام شده]] هم نیست.»

دولت چین صبح روز جمعه تعداد قربانیان ویروس کرونا در شهر ووهان را با 1290 نفر افزایش نسبت به آمار قبلی، 3869 نفر اعلام کرد.

متعاقباً «جائو لی جیان» سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که اصلاح آمار قربانیان کرونا در شهر ووهان نتیجه بررسی‌های آماری بود که در سایر کشورها نیز رایج است.

مقامات شهر ووهان گفته‌اند که اصلاح آمار «مطابق با قوانین و قطعنامه‌ها و همچنین اصل مسئولیت‌پذیری برای تاریخ، مردم و فوت‌شدگان» صورت گرفته است.

[ad_2]

Source link