مارکوپولوترین مربی تاریخ را بشناسید؛ مردی با ۴۷ تغییر تیم

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

هلیو دوس آنخوس یکی از عجیب‌ترین سرمربیان کنونی جهان با یک رکورد شگفت‌انگیر که شاید در نوع خود بی‌نظیر باشد. این مرد برزیلی و ۶۲ ساله تا به الان ۴۷ بار تغییر تیم داده و دقیقا در ۳۰ تیم مختلف سرمربیگری کرده است.

دوس آنخوس که در دوران بازیگری دروازه‌بان بود خیلی زود و بعد از بازی در چهار تیم برزیلی که معروف‌ترین آنها فلامینگو و کروزیرو بود به کارش پایان داد و از سن ۲۷ سالگی وارد جرگه سرمربیان شد.

تیم‌هایی که او در آنها سرمربیگری کرده است به ترتیب زیر است:

جوین ویل، سی آر بی، آوای، سائوکارلنسه، یوونتود، ویتوریا، سانتو آندره، نائوتیکو، ایکس وی دی پیراسیسابا، اتلتیکو پارانائنسه، رمو، گویاسف، ویتوریا(۲)،اسپورت،گرمیو،امریکا مینیرو، ویتوریا(۳)، گویاس(۲)، یوونتود(۲)، گوارانی، واسکودوگاما، گویاس(۳)، اسپورت(۲)، فورتالزا، ویتوریا(۴)، باهیا، فورتالزا(۲)، یوونتود(۳)، فورتالزا(۳)، نائوتیکو(۲)، عربستان، گویاس(۴)، النصر، اسپورت(۳)، ویلانووا، اتلتیک گویاننسه، فورتالزا(۴)، فیگرنسه، اتلتیکو گویاننسه(۲)، کاکیاس، گویاس(۵)، آ بی سی، نجران، الفیصلیف القادسیه، گویاس(۶) و یایساندو

او تا به حال ۶ بار به عنوان سرمربی گویاس انتخاب شده و از این حیث رکورد دار است. البته که توانسته با این تیم به افتخارات زیادی دست پیدا کند که هیچکدام در سطح اول نبوده است. دوس آنخوس در لیگ‌های برزیل، امارات و عربستان مربیگری کرده و به کشور دیگری نرفته است. او در جام ملت‌های آسیای سال ۲۰۰۷ هدایت عربستان را به عهده داشت و با این تیم به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کرد.

مارکوپولوترین مربی تاریخ را بشناسید؛ مردی با ۴۷ تغییر تیم

دوس آنخوس در ۳۵ سال ۴۷ تغییر داشته است. او تقریبا هر هفت ماه یک تیم تغییر داده است. رکورد او در سال ۲۰۰۱ بود که در تیم‌های ، یووتتود، گوارانی، واسکو دوگاما و گویاس سرمربیگری کرد.

باید دید این سرمربی برزیلی و ۶۲ ساله تا دوران بازنشستگی خود چند تیک دیگر عوض خواهد کرد. رکورد او از لحاظ ماندگاری فعلا در جوین ویل بوده که چهار سال در این تیم حضور داشت.

[ad_2]

Source link