لینک سازی شبکه ای یا PBN – آسان رایان

سوال شما این است که PBN چه ویژگی ای باید داشته باشند ؟ گوگل می گوید نظر خود را تغییر نداده است. در گذشته بک لینک یک مفهوم فوقالعاده مهم و حتی میتوان گفت مهمترین معیار ارزیابی رتبه وبسایتها در موتورهای جستجو بود، اما امروزه با تغییر الگوریتم موتورهای جستجو و بهخصوص گوگل اندکی از این اهمیت کاسته شده است. تجربه شخصی من تا این لحظه (توجه کنید که قوانین گوگل و هوشمندی الگوریتمها و گوگل کامل در حال تغییر میباشند) نشان از این داشته است که داشتن لینک خارجی حتی از سایتهایی با موضوعهای متفاوت نیز در بهینهسازی سایت تأثیرگذار است و البته که هرچقدر سایت لینک دهنده با سایت هدف در یک راستا بودهاند شدت و سرعت این تأثیرگذاری بسیار بیشتر بوده است. استفاده از PBN برای بکلینکها معمولاً منجر به رتبهبندی ضعیف کلمات کلیدی میشود و حتی میتواند منجر به جریمهی گوگل شود. لینک از یک صفحه با از محتوایی ضعیف و بی ارزش به شما داده شده باشد.

یکی از بهترین جواب ها برای سوال چگونه بک لینک بسازیم ساخت لینک در شبکه های اجتماعی است.لینک صفحه ای خود را در بیوگرافی تمام شبکه های اجتماعی سایت خود وارد کنید این بک لینک ها اعتبار خوبی برای وب سایت شما دارد. مطالب سایت خود را طوری در شبکه های اجتماعی قرار دهید که علاقه داشته باشند سایت شما را به دیگران معرفی کنند. به عنوان مثال لینک هایی که در نظرات یک وبلاگ قرار می گیرند، لینک های دایرکتوری ها، لینک هایی که در پست های یک فروم قرار دارند و … در روش رپورتاژ آگهی حداکثر 10 تا 12 پاراگراف تهیه شده و با استفاده تکنیک اشاره بدون لینک با حداکثر 3 لینک و انکر تکست متفاوت اقدام به انتشار پست های رپورتاژ اگهی به صورت زمانبندی شده مثلا هر دو روز یک بار ولی در زمان ها و تعداد رندوم پست می­کنیم. مورد نیاز را به Ahrefs اضافه کنید و رتبه URL آن را تأیید کنید. توضیح کوتاهی در مورد خودتان، شغل و مدرک تحصیلی درج کنید.

بعضی از سایت ها و انجمن ها بلاقاصله کامنت شما را در سایتشان درج میکنند و لینک میدهند اما بعضی از سایتهای دیگر باید کامنت را بررسی کنند. روش کامنت گذاری برای بک لینک خیلی مناسب نیست با اینک میتواند تاثیر گذار باشد اما بهتر است به جای کامنت از روش های دیگری مانند قرار دادن لینک سایت خود در پروفایل انجمن ها و یا در قسمت امضا استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که قرار دادن امضا به تنهایی کافی نخواهد بود و باید مطلبی در سایت یا انجمن منتشر کنید تا امضای شما ثبت شود و ربات ها بتوانند آن را پیدا کنند. قبل از هرچیز لازم است بدانیم که بک لینک چیست : وقتی یک سایت، آدرس سایت شما را در سایت خودش قرار دهد یعنی به شما بک لینک داده است . اما بک لینک همانطوری که میتواند سایت شما رو نزد گوگل معتبر کند همانطور هم میتواند به کلی سایت شما را از صفحات جستجوی گوگل برای همیشه یا موقت محو کند. اگر سایتهای با قدرت بالا به شما بک لینک می دهند، بنابراین سایت شما نیز معتبر است. فقط به این معنی است که هنوز قدرت زیادی ندارند. نحوه معرفی هم یکی از پارامتر هایی هست که افراد بی تجربه و ناشی هیچ توجهی به آن ندارند.

گذاشتن کامنت میتواند برای شما بک لینک ایجاد کند اما باید دقت داشته باشید که دقیقا متناسب با متنی باشد که میخواهید به آن جواب دهید. برای جلوگیری از این مشکل دقت کنید که لوگو، اطلاعات تماس، موقعیت جغرافیایی، تصاویر و متون سایت، صفحه درباره ما و … یعنی از این طریق شما میتوانید از یک صفحه در سایت خود به صفحه دیگری در سایت تان لینک بدهید. روش هایی که در زیر به شما معرفی کردم بهترین روش ها برای ساخت بک لینک است. برای پیدا کردن منابع لینک زیر می توانید با یک جستجوی خیلی ساده سایتهای زیادی که اجازه ساخت بک لینک در آنها را میدهند پیدا کنید. اگر یک شبکه pbn شخصی ندارید می توانید اقدام به خرید بک لینک نمایید ، البته به شرط رعایت اصول ثبت بک لینک و تجزیه تحلیل اتوریتی و رنک سایت هایی که می خواهید از آنها لینک بگیرید. شما میتوانید از وبلاگ های خارجی هم استفاده کنید بعضی از این وبلاگ ها دارای دامین اتوریتی ۱۰۰ هستند اما بعضی از سئو کاران معتقدند به دلیل فیلتر بودن تعدادی از این وبلاگ ها و بازدید کمتر کاربران ایرانی ممکن است آنطور که باید تاثیر نداشته باشند اما بهتر است از ساختن وبلاگ در آنها غافل نشوید .

در پایان و به صورت کلی میتوان گفت بهینه سازی تصاویر روی سرعت بارگذاری سایت و جذابیت محتوا برای کاربران تاثیر بسیاری دارد و همچنین میتواند بر رتبه سایت در صفحات نتایج جستجو نیز موثر باشد. در این پکیج ها، تا ۳ لایه لینک سازی برای وبسایت شما انجام می گردد. 2- با توجه به ارزان بودن دامنه ها، می توانید از دامنههای معتبر و آزاد شده استفاده کنید. در این قسمت لیستی از بک لینک های edu را برای شما آماده کرده ایم که می توانید آن را دانلود کنید. شما می توانید با هر تعداد سایت که دوست دارید در یک خوشه واحد لینک برقرار کنید و می توانید به همان تعداد دلخواه سایت های PBN را در یک خوشه واحد داشته باشید ، اما این به شما یک احتیاط امنیتی می دهد تا به طور بالقوه کل شبکه خود را از دست ندهید. ببینید دوستان، دنیا وب شباهت زیادی به همین دنیا واقعی دارد در دنیا واقعی وقتی چندین نفر معتبر شما را به شخصی معرفی کنند شما هم برای آن شخص معتبر خواهید بود و در دنیا مجازی هم وقتی چندین سایت معتبر به شما لینک دهند و شما را به کاربرانشان معرفی کنند شما برای گوگل معتبر خواهید بود(البته بک لینک یکی از پارامترهای اعتباری است).