لغو جزئی ممنوعیت آمد و شد در عراق

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

 کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که از سه‌شنبه مقررلات منع آمد و شد در این کشوذر به صورت جزئی و از ساعت ۱۹ عصر تا شش صبح لغو می‌شود.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، طبق این بیانیه، مقررات منع آمد و شد در روزهای جمعه و شنبه هر هفته به شکل کامل اجرا خواهد شد.

کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق همچنین اعلام کرد: همچنان تجمع بیش از سه نفر ممنوع است، رستوران‌ها تنها به شرط ارسال غذا به بیرون می‌توانند فعالیتشان را آغاز کنند و به مغازه‌ها، کارخانه‌ها و کارگاه‌ها اجازه داده می‌شود تا در ساعات لغو ممنوعیت آمد و شد به فعالیت خود ادامه دهند.

در ادامه بیانیه این کمیته آمده است: مدارس، دانشگاه‌ها، مکان‌های عبادت، ورزشگاه‌ها، کافه‌ها، مراکز و سالن‌های جشن و اجتماعات همچنان بسته خواهند ماند و به ادارات دولتی اجازه داده می‌شود تا با حضور حداکثر ۲۵ درصد از کارمندان به فعالیت‌شان ادامه دهند.

کمیته مذکور همچنین سفر خارجی و داخلی میان استان‌های مختلف عراق به استثنای موارد خاص را ممنوع اعلام کرد و از شهروندان عراقی خواست تا هنگامی که خارج از منزل حضور دارند از ماسک استفاده کنند.

کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق در ادامه بیانیه خود بر اتخاذ اقدامات قانونی علیه کسانی که مقررات جدید را نقض کنند، تأکید کرد.

[ad_2]

Source link