قهرمانی نیم‌فصل به سبک بارسلونا

[ad_1]

ایسنا: بارسلونا شنبه شب با وجود تساوی ۲ بر ۲ برابر اسپانیول نیم فصل را با قهرمانی به پایان رساند. آبی‌اناری‌ها می‌توانستند با قاطعیت بیش‌تری صدرنشین باشند اما هم امتیاز با رئال مادرید و تفاضل گل بهتر بالاتر از دیگر تیم‌ها قرار گرفتند.

به نوشته میسترچیپ (کارشناس اسپانیایی) بارسلونا با ۴۰ امتیاز و تفاصل گل ۲۶+ در حالی در رتبه نخست قرار گرفت که مادرید با ۴۰ امتیاز و تفاضل ۲۴+ در رتبه دوم دیده می‌شود. تیم کاتالانی پیش از این تنها یک بار با این فاصله کم ( تنها دو تفاضل گل) قهرمان نیم فصل شده بود. این تیم در سال ۱۹۹۸ با ۳۴ امتیاز و تفاضل گل ۱۸+ بالاتر از سلتاویگو ۳۴ امتیازی و تفاضل گل ۱۶+ قهرمان زمستان شد.

آبی‌اناری‌ها از ۱۴ مرتبه‌ای که قهرمان نیم فصل شدند ۱۲ فصل را با فتح جام به پایان رسانده‌اند. تیم کاتالانی تنها در فصل ۱۴- ۲۰۱۳ (اتلتیکومادرید قهرمان شد) و ۰۷- ۲۰۰۶ (رئال مادرید) از کسب جام ناکام ماند.

دی یانگ در دقیقه ۷۵ با کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا چهارمین بازیکن اخراجی آبی‌اناری‌ها در این فصل باشد. آخرین باری که چهار بازیکن بارسا در یک فصل اخراج شده بودند به ۱۲- ۲۰۱۱ بر می‌گردد. این تیم در نیم فصل ۰۴- ۲۰۰۳ هم چهار بازیکنش اخراج شده بود.

لوییس سوارس که گل نخست تیمش را در دقیقه ۵۰ برابر اسپانیول به ثمر رساند تا بازی به تساوی برسد برای صد و سی و نهمین بار با پیراهن بارسا در لالیگا گلزنی کرد. تنها لیونل مسی و سسار رودریگز در این زمینه از مهاجم اروگوئه‌ای بالاتر هستند. سوارس در همه رقابت‌ها ۱۸۸ گل به ثمر رسانده است و در این زمینه مسی، سسار و لادیسلاو کوبالا در رتبه‌های نخست تا سوم قرار دارند. می‌توانند از سوارس انتقاد کنند اما او هر زمان که بازی خودش را به نمایش بگذرد می‌تواند گلزنی کند و یکی از اسطوره‌های باشگاه محسوب می‌شود.

[ad_2]

Source link