قلع و قمع ۸۵ باغ ویلای مجلل در مشهد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

امید طهماسبی‌زاده گفت: طبق هماهنگی انجام شده با مرجع قضایی و با حضور نماینده دادگستری استان و نیروی انتظامی، ویلاهای ساخته شده و در حال ساخت در سه نقطه از منطقه شیرحصار شهر مشهد روز دوشنبه قلع و قمع شد.

وی افزود: این قلع و قمع در محدوده‌ای معادل ۹۳ هکتار از زمین‌های کشاورزی حریم شهر مشهد صورت گرفت.

رییس جهاد کشاورزی مشهد با بیان اینکه عملیات قلع و قمع امروز از شکل‌گیری و ساخت دومین منطقه اختصاصی (باستی هیلز) در مشهد جلوگیری کرد ادامه داد: در منطقه نخست شیرحصار در وسعتی بالغ بر ۸۵ هزار مترمربع ۵۵ فقره دیوار چینی و هشت ویلای مجلل قلع و قمع شد.

وی گفت: بناهای ویلایی یاد شده به صورت فوق مدرن در اراضی کشاورزی ساخته شده و بر اساس تحقیقات انجام شده با مبالغ چند صد میلیارد تومانی خرید و فروش می‌شد.

طهماسبی‌زاده افزود: این ویلاها به دلیل عدم توجه به اخطارهای جهاد کشاورزی و بر اساس تبصره دوم ماده ۱۰ قانون حفظ و حراست از اراضی کشاورزی و باغ‌ها طی هماهنگی قضایی تخریب شد.

وی دومین منطقه قلع و قمع شده شیرحصار را در محدوده پنج هکتاری اعلام کرد و ادامه داد: ۱۵ قطعه زمین در این منطقه تفکیک، قطعه‌بندی شده و در مرحله شفته‌ریزی و پی‌کنی بود که عملیات قلع و قمع آنها انجام شد.

رییس جهاد کشاورزی مشهد گفت: در سومین نقطه شیرحصار نیز که محدوده سه هکتاری اراضی حاشیه جاده این منطقه بود، دیوارچینی هفت قطعه زمین قلع و قمع شد.

هم اکنون ۹۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باغی شهرستان مشهد تحت حفاظت جهاد کشاورزی این شهرستان قرار دارد.

[ad_2]

Source link