عملکرد از طریق بینی

[ad_1]

آیا شما به دنبال یک راه جدید برای افزایش عملکرد ورزشی خود را?

راز ممکن است درست در زیر بینی خود را.

از همه حواس خود را تنها حس بویایی عمل به طور مستقیم با مغز است. هنگامی که شما را درک بوی آن است زیرا مولکول های آن بوی فعال کردن گیرنده های خاص در بینی اپیتلیوم و سپس در گروه بویایی لامپ. این گیرنده ارسال تکانه های عصبی به طور مستقیم به لیمبیک مرکز مغز از طریق یک neurochemical کد. سیستم لیمبیک است که در آن پاسخ های عاطفی متمرکز هستند. تحقیقات اخیر نشان می دهد که انسان می تواند تشخیص و به یاد داشته باشید در مورد 10,000 مختلف بو.

اطلاعات از همه خود را به دیگر حواس مانند بینایی و صدا و یا لمس منتقل شده است از طریق یک سری از اتصالات عصبی و پردازش فیلتر است که تفسیر سیگنال های. این تفسیر است که به شکل انواع و اقسام محیط زیست و تجربی تأثیرات آن باعث تاخیر بین محرک و پاسخ.

با ما حس بویایی مغز باعث می شود فوری و فیلتر نشده تعیین “بوی خوب” یا “بد بو” – و سپس آن را با این نسخهها کار به تفسیر و اضافه کردن به معنی بوی که تجربه شد.

مطالعات متعدد انجام شده در سراسر جهان نشان می دهد که بو را چشمگیر و قابل اندازه گیری بر روی رفتار و خلق و خوی دولت در انسان است. تحقیقات اعتبار است که بوی خاصی تحریک الگوهای EEG در حالی که دیگران آهسته فرکانس امواج مغزی آلفا و القاء حالت استراحت و حتی خواب. تعدادی دیگر از مطالعات ثابت کرده اند که بوی خاص افزایش تحمل درد و بهبود عملکرد ورزشی و بهبود هوشیاری است.

آن's تعجب آور نیست که حدود 1 میلیارد دلار در سال صرف شده در انواع محصولات معطر طراحی شده برای بالا بردن خلق و خوی, کاهش اضطراب, انرژی ذهن و افزایش عاشقانه.

معطر تنفس و عملکرد ورزشی

آن's احتمالا ایمن می گویند که اکثر مردم ترجیح می دهند عطر کاج بیش از بوی سوختن لاستیک. که گفت: شما'll به احتمال زیاد در یک خلق و خوی بهتر در معرض کاج در مقابل ، یک گام بیشتر از تنها بودن در یک خلق و خوی خوب انجام شده است در یک سطح بالاتر است. تحقیقات اخیر ارائه شواهد است که بوی خاصی بو قبل از و یا در طول تمرین خود را ممکن است افزایش عملکرد ورزشی خود را به عنوان به خوبی.

در یک مطالعه مقدماتی از 24 مردان و زنان از دوچرخه سواران بین سنین 19 و 47 محققان دریافتند که شرکت کنندگانی که بوی مخصوص حاوی عطر تجربه افزایش استقامت و سرعت و همچنین کاهش سطح درد ادراک شده از طول قرار گرفتن در معرض به تشخیص بوی غذا و یا خنثی دلپذیر بوی.

همه افراد مورد آزمایش بودند در سلامت خوب و نرمال داشتند بویایی توانایی های اندازه گیری اولیه پزشکی است. هر موضوع تکمیل یک باتری از قبل و بعد از محاکمه شناختی و جسمی و روانی ارزیابی که شامل ؛ سرعت و استقامت و تحمل درد اندازه گیری; ارزیابی آموزش فرکانس اهداف شخصی و رضایت از زندگی را ، و امتیاز از تصویر بدن, احساسات, اعتماد به نفس, اعتماد به نفس, و غیره.

افراد شرکت کننده در یک دقیق 1 ساعت شبیه سازی مسابقه بر روی دوچرخه ثابت, به دنبال یک دوره دو روزه به بقیه. در طول تمام مراحل کور, تست هر یک از شرکت کنندگان داده شد به خصوص طراحی انگشت حلقه است که می شود با یکی از خاص بوی. افراد آموزش داده شد به استنشاق بوی قبل از گشت و در هر زمان آنها می خواستند در طول محاکمات است. همه افراد تکرار تمرینات بدنی تحت هر بوی بیماری بیش از هشت روز.

یافته های پژوهش

نتایج نشان داد که فرمول خاص ترین تاثیر شرکت کنندگان's عملکرد هنگامی که جسمی یا ذهنی هدف به هدف. افزایش وزن طولانی مدت پایدار نشسته با حداکثر سرعت دویدن و مدت زمان طولانی ایستاده صعود همه نشان داد بهبود قابل اندازه گیری.

درک قدرت خروجی بود که در بالاتر به عنوان یک احساس افزایش استقامت. یک افزایش نسبتا کم در تحمل درد ناشی از تجمع اسید لاکتیک نیز اشاره کرد.

زن سوژه گزارش خود احساس مثبت خود را در مورد تصویر بدن و افزایش تمایل به اعمال حداکثر تلاش و حتی تحت مراقبت از محیط تست.

این مطالعه نشان داد که ورزشکاران بیشتر مایل به قبول دستورالعمل به فشار محدودیت های فیزیکی خود را تحت odorant بیماری است. و هر دو مرد و زن شرکت کنندگان احساس بیشتر با نتایج راضی ویژه odorant تمرین و شادتر به طور کلی پس از آن.

این یافته ها نشان می دهد که بوی خاص و ایجاد یک اثر فیزیولوژیکی که باعث تحریک عصبی و سیستم گردش خون; یک ماده شیمیایی اثر است که باعث آزاد شدن دوپامین اندورفین و سایر انتقال دهنده های عصبی و یک اثر روانی است که باعث تغییرات رفتاری در خلق و خوی, انگیزه, تمایل, توجه, رضایت, و غیره.

پژوهشگران مشغول به کار در نمایندگی از Inhalex.com (یک شرکت مکمل های غذایی) در حال نگه داشتن فرمول خاص بو تحت کاری ادامه داده اند اما آیا ذکر است که هدف اصلی از این مطالعه به شناسایی عملی قابل استنشاق نیروزا شده بود ملاقات کرد و مطالعه بیشتر است و نیاز به اصلاح تحویل ساز.

نتايج تحقيق

با توجه به نظرسنجی های دیگر مطالعات استنشاق اختصاصی بوی نشان داده شد برای تولید فیزیولوژیکی و روانی تغییرات در شرکت کنندگان است. بهبود قابل اندازه گیری در ورزشکاران,' عملکرد انگیزه سهولت تنفس و انرژی و سرعت و هوشیاری و زمان واکنش اعتماد به نفس و قدرت اعتبار شد.

دوندگان در سال 2006 در لاس وگاس, ماراتن گزارش افزایش سرعت و استقامت. دوچرخه سواران در یک مطالعه بالینی با تجربه پا افزایش سرعت و کاهش درد. اسکی بازان و برف مرزها در سر برایان پیست اسکی در ایالت یوتا گزارش بهبود تنفس. دوچرخه سواران در سال 2006 سه گانه گذر تک روز رویداد دوچرخه سواری در کلرادو گزارش خود احساس بیشتر انگیزه و تمایل به فشار محدودیت های فیزیکی خود را. استنشاق بوی قبل یا در طول مسابقات ورزشی در افزایش یک ورزشکار's خلق و خوی و انگیزه و پس از آن عملکرد. نتایج نشان می دهد یک نتیجه مفید از استنشاق عطر و که این مکمل می تواند در خدمت به عنوان مکمل مهمی برای یک ورزشکار's عادی هنگ آموزش. با استفاده از این عطر نیز می تواند کمک به یک ورزشکار حفظ خلق و خوی مثبت در طول درمان فیزیکی است.

بینی است

برای دهه دوچرخه سواران در اروپا استفاده می شود مختلف و مواد استنشاقی به عنوان انرژی ایدز – هر چند آنها شکایت ثابت ظروف سرباز یا مسافر ایجاد شده توسط آنها را زمانی که آنها اعمال می شود. خط پایین به نظر می رسد که استنشاق یک عطر خاص می کند را اندازه گیری تفاوت در عملکرد ورزشی.

هیجان انگیز تحقیقاتی نیز انجام شده است در استفاده از دیگر اختصاصی بوی. یکی که با این نسخهها کار به عنوان یک شل کننده عضلانی برای القاء خواب یکی که کمک می کند تا کاهش میل شدید به غذا و دیگری که باعث تحریک احساسات عاشقانه است.

قبل از اینکه طولانی, ما همه ممکن است در نظر گرفتن آنچه's خوب برای ما درست کردن بینی.

[ad_2]