طلا‌فروشان مشهدی در آستانه ورشکستگی

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

محمد باقر معبودی نژاد رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: ۷۰درصد از واحد‌های صنفی اتحادیه طلا و جواهر مشهد در مجتمع‌های تجاری و پاساژ‌ها قرار دارند.

او افزود: تعطیلی مراکز تجاری به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه پارسال باعث شده است تا افرادی که فعالیت‌های مرتبط با واحد‌های صنفی این اتحادیه را دارند در ساعت محدود ۱۰ الی ۱۴به واحد‌های صنفی که در حاشیه خیابان‌ها مشغول هستند مراجعه کنند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با اشاره به اینکه رعایت مسائل بهداشتی و اجرای پروتکل‌های لازم در مجتمع‌های تجاری نسبت به مغازه‌های شخصی آسان‌تر است، ادامه داد: این موضوع بدون تردید رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اجرای پروتکل‌های بهداشتی را سخت کرده و بسیار خطر ناک است.

معبودی نژاد بیان کرد: بازگشایی مجتمع‌های تجاری و پاساژ‌ها هر چه سریعتر باید در دستور کار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار بگیرد تا از حجم ازدحام جمعیت در واحد‌های صنفی که در حاشیه خیابان‌ها قرار دارند کاسته شود، از طرفی بالغ بر یک ماه از تعطیلی مجتمع‌های تجاری و پاساژ‌ها می‌گذرد وپرداخت اجاره بها، حقوق کارکنان و سایر مسائل باعث خواهد شد این افراد طی ۲ الی ۳ ماه آینده با مشکلات متعددی نظیر برگشت چک و مطالبات بالا مواجه شوند.

او با بیان اینکه دولت در مسائلی نظیر مالیات باید بخشودگی و تسهیلاتی را برای اصناف قرار دهد، تصریح کرد: در مورد چک‌های برگشتی فاجعه بزرگی رخ خواهد داد و پیش بینی می‌شود تعداد زیادی از واحد‌های صنفی این اتحادیه طی ماه‌های آینده دچار ورشکستگی شوند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با بیان اینکه بیشترین حجم از خرید و فروش طلا و سکه در ماه‌های رجب و شعبان و همچنین ایام عید نوروز است که متاسفانه واحد‌های صنفی این اتحادیه امسال از آن محروم شدند، تاکید کرد: از ابتدای امسال تعداد زیادی از اعضای این اتحادیه جهت ابطال پروانه شغلی خود به این اتحادیه مراجعه کرده و تقاضای تغییر شغل خود را ثبت کرده اند که این موضوع باعث افزایش بیکاری در مشهد خواهد شد.

معبودی نژاد اظهار کرد: رکود بر بازار باعث شده است در حال حاضر مشتری واقعی وجود نداشته باشد و هیچ گونه خرید و فروشی در بازار صورت نگیرد.

منبع: قدس آنلاین

[ad_2]

Source link