طرز تهیه خورش گوشت آموزش انواع غذاها

عناصر:
پیاز 2 قطعه گوشت گوسفند 400 گرم دارچین به مقدار لازم روغن در مقدار لازم نمک و فلفل در مقدار لازم زردچوبه در مقدار مورد نیاز خمیر 1 قاشق غذاخوری.
روش تهیه و پخت و پز:
به نام خالق زیبایی

سلام به کلیه همراهان منظم مامی و دوستان عزیز

ممکن است روز خوبی داشته باشید.

خورش گوشت بسیار خوشمزه و ایرانی است. طعم خورش گوشت بسیار خوشمزه است ، به خصوص اگر گوشت به اندازه کافی پخته شده باشد که بلافاصله وقتی آن را در دهان بگذارید ذوب شود. این غذا با برنج سرو می شود و بهتر است این برنج نیز زعفران باشد. البته به جای استفاده از یک pilaf ساده می توانید از شوید و لوبیا خشک استفاده کرده و غذای خود را خوشمزه تر کنید. این ماده غذایی از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است و می تواند از بروز کم خونی جلوگیری کند. گوشت به طور کلی از نظر آهن بسیار زیاد است ، اما هر چیزی که به مقدار زیاد بخورید می تواند مضر باشد. به عنوان مثال ، همان گوشتی که آهن زیادی دارد ، مصرف زیاد آن باعث افزایش فشار خون و چربی خون می شود و مضر است.

در زیر دستور العمل این غذای خوشمزه را برای شما بیان می کنم.

اولین قدم در تهیه خورش گوشت:
اولین کاری که ما برای تهیه این غذا انجام می دهیم شستشوی برنج و ریختن آن در یک کاسه است و تقریباً چهار انگشت در آن قرار می دهیم و اجازه می دهیم برنج حدود چهار ساعت خیس شود. ما گوشت را تمیز و شسته و آن را به قطعات دلخواه برش می دهیم.

مرحله دوم تهیه خورش گوشت:
مقداری روغن درون تابه بریزید و روی حرارت کم بگذارید تا گرم شود. گرم کردن روغن از چسبیدن پیاز به کف قابلمه جلوگیری می کند. دو پیاز بزرگ را پوست بگیرید و آنها را بشویید. پیازها را ریز خرد کنید و به روغن داغ اضافه کنید. آنها را با یک اسپاتول غیر چسبان ضرب کنید تا آنها دچار سوختگی نشوند. رنگ پیازها بعد از چند دقیقه طلایی و برشته می شود.

مرحله سوم تهیه خورش گوشت:
گوشت چرخ کرده را به پیاز اضافه کرده و سریع سرخ کنید. کف گاز باید کمی زیاد باشد تا گوشت ذوب نشود و بپزد. فقط می خواهیم گوشت سرخ شود و رنگ آن تغییر کند. گوشت و پیاز را مرتباً هم بزنید و با هم مخلوط کنید.

مرحله چهارم تهیه خورش گوشت:
زردچوبه ، فلفل سیاه و دارچین را اضافه کرده و مخلوط کنید. می توانید به جای پودر دارچین از چوب دارچین استفاده کنید. حدود یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی خالی را به مواد اضافه کرده و هم بزنید تا رب به خوبی قهوه ای شود و کمی رنگ تر شود.

خوراک گوشت گاو

خوراک گوشت گاو

مرحله پنجم در تهیه خورش گوشت:
بگذارید کتری جوش بیاید ، سپس آن را روی گوشت بریزید و هم بزنید تا همه طعم ها جذب شوند. قابلمه را ببندید و بگذارید روی حرارت بسیار کم بپزد. اگر گوشت شما آهسته پخته شد ، از اجاق گاز سریع استفاده کنید و گوشت را درون یک اجاق سریع قرار دهید و بگذارید خوب خوب پخته شود ، سپس با بقیه مواد مخلوط کنید. وقتی گوشت شما نیمه پخته شد ، نمک اضافه کنید و هم بزنید. به یاد داشته باشید اگر ابتدا نمک اضافه کنید ، گوشت شما خیلی دیرتر سخت می شود و طبخ می شود.

نکته: اگر گوشت چلو را با طعم ساده و طبیعی دوست دارید ، رب گوجه فرنگی را داخل آن بریزید و آن را با زعفران غلیظ دم کنید تا کمی رنگی تر و خوش طعم تر شود و گوشت آن بوی کمتری پیدا کند. البته وجود دارچین نیز از بوی بد گوشت جلوگیری می کند.

نکته: اگر در خانه خود آبگوشت دارید ، می توانید به جای آب جوش معمولی از آبگوشت استفاده کنید ، یا یک تکه گوشت را در آب جوش قرار دهید و هم بزنید و هم بزنید ، و سپس آن را به گوشت اضافه کنید.

مرحله ششم تهیه خورش گوشت:
هرچه وقت بیشتری برای تهیه این خورش بخورید ، خوشمزه تر خواهد بود. بعد از حدود دو ساعت پخت و پز ، آبگوشت کمی کشیده می شود و سس گوشت شما غلیظ می شود. وقتی خورش روغن گرفته و غلیظ شد ، آن را خاموش کنید. زعفران را در یک کاسه قرار داده و سپس تکه های گوشت را در کنار آن قرار داده و سس گوشت را در یک کاسه کوچک بریزید و کنار برنج قرار دهید ، یا به طور کلی خورش را درون یک کاسه قرار دهید و لذت ببرید.

آموزش انواع غذاها فارسی کلاب