ضرورت استفاده از ماسک برای مقابله با کرونا

یک ماسک سه لایه راما ، که به عنوان ماسک صورت پزشکی نیز شناخته می شود ، در نظر گرفته شده است که توسط متخصصان بهداشت در طول مراحل مراقبت های بهداشتی استفاده شود. قسمت آبی تیره (یا سبز) ماسک (لایه دفع کننده مایعات) باید به سمت خارج پوشانده شود ، و لایه سفید (جاذب) در داخل باشد. این ماده برای جلوگیری از عفونت در بیماران و معالجه پرسنل با گرفتن باکتریهای ریخته شده در قطرات مایع و ذرات معلق در هوا از دهان و بینی فرد استفاده کننده طراحی شده است.


ماسه جراحی راما برای محافظت از فرد در برابر تنفس در باکتریهای موجود در هوا یا ویروسهایی که ذرات آنها کوچکتر است ، ساخته نشده اند ، اما با این وجود محافظت می کنند زیرا ویروسهای موجود در قطرات فیلتر می شوند. با توجه به برخی از عفونت ها مانند آنفلوانزا ، آنها به اندازه ماسک های تنفسی ، مانند ماسک سه لایه جراحی راما موثر به نظر می رسد.


چرا خرید ماسک سه لایه راما


ماسک جراحی rama با توجه به کیفیت و سطح محافظت متفاوت هستند. علیرغم نام آنها ، همه ماسک های جراحی برای استفاده در حین جراحی مناسب نیستند. ماسه سه لایه سدان های جراحی ممکن است به عنوان ماسک های جراحی ، ایزوله ، دندانپزشکی یا روش های پزشکی برچسب گذاری شوند. مقامات بهداشتی چین بین ماسک های پزشکی (غیر جراحی) و جراحی تفاوت قائل می شوند.


ماسک های جراحی از پارچه ای غیربافته ساخته می شوند که با استفاده از فرآیند دمیدن مذاب ایجاد می شوند. آنها در دهه 1960 مورد استفاده قرار گرفتند و تا حد زیادی جایگزین ماسک های صورت پارچه ای در کشورهای پیشرفته شدند. استفاده از ماسکهای جراحی در طی بیماری همه گیر COVID-19 موضوع بحث بوده است ، زیرا کمبود ماسکهای جراحی مسئله اصلی است.  ماسک های جراحی در طول سال در کشورهای آسیای شرقی مانند چین ، ژاپن و کره جنوبی مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد تا احتمال شیوع بیماری های منتقل شده در هوا به دیگران کاهش یابد و از تنفس ذرات گرد و غبار موجود در هوا ناشی از آلودگی هوا جلوگیری شود. علاوه بر این ، ماسک های جراحی به ویژه در فرهنگ معاصر آسیای شرقی که به دلیل محبوبیت آن در فرهنگ پاپ ژاپن و کره تقویت می شود و تأثیر زیادی بر فرهنگ جوانان آسیای شرقی دارد ، به بیانیه ای مد تبدیل شده اند.


دلیل استفاده از ماسک سه لایه جراحی راما


یک متخصص پزشکی در حین عمل از ماسک جراحی استفاده می کند. ماسک ۳ لایه راما در نظر گرفته شده است که توسط متخصصان بهداشت در حین جراحی و برخی اقدامات مراقبت های بهداشتی استفاده شود. تا میکروارگانیسم های ریخته شده در قطرات مایع و آئروسل از دهان و بینی فرد استفاده کننده را بگیرد. 


شواهد اثر ماسک راما ملت بلون دار را در کاهش خطر عفونت در میان سایر کارکنان مراقبت های بهداشتی و جامعه تأیید می کند. [24] با این حال ، یک بررسی کاکرین نشان داد که هیچ مدرک روشنی وجود ندارد که نشان دهد ماسک های یکبار مصرف صورت که توسط اعضای تیم جراحی استفاده می شود ، خطر عفونت زخم را پس از اقدامات تمیز جراحی کاهش می دهد.


برای کارکنان مراقبت های بهداشتی خرید ماسک سه لایه راما ضرورت دارد. آنها باید طبق دستورالعمل های ایمنی استفاده از ماسک تنفسی ماسک جراحی rama را در مجاورت بیماران مبتلا به آنفلوانزای همه گیر توصیه می کند تا در معرض استفاده کننده در برابر آئروسل های احتمالی و قطرات مایع موجود در هوا باشد.