شیوع کرونا در جهان؛ حدود ۲ میلیون مبتلا و ۱۱۴ هزار قربانی

[ad_1]

آمریکا با ۲۲ هزار قربانی، آسیب‌دیده‌ترین کشور جهان از کرونا به شمار می‌رود

آفتاب‌‌نیوز :

در حالی که بیش از نیمی از جمعیت جهان قرنطینه شده اند، دولت‌های اروپایی تلاش می‌کنند با تمدید دوره خانه نشینی اجباری شهروندان و تشدید موازین مراقبتی و احتیاطی، آهنگ شیوع ویروس کرونا را کند کنند.

ایالات متحده آمریکا با بیش از ۵۶۰هزار مبتلا و ۲۲هزار قربانی، با فاصله زیاد نسبت به دیگر مناطق، آسیب‌دیده‌ترین کشور جهان از ویروس کرونا به شمار می‌رود. شمار قربانیان در اسپانیا، ایتالیا و فرانسه از ده هزار نفر گذشته است.

شمار قربانیان در فرانسه به مرز ۱۵هزار نفر رسید

طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۳۵ نفر در بیمارستانها و ۲۳۹ نفر هم در خانه های سالمندان فرانسه بر اثر کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند تا مجموع قربانی های این کشور اروپایی به ۱۴۹۶۷ نفر برسید.

یک سرنشین ناو هواپیمابر تئودور روزولت آمریکا جان باخت

یکی از سرنشینان ناو هواپیمابر تئودور روزولت ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخت.

از نزدیک به ۴۵۰۰ خدمه این ناو، ۵۸۳ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند. ناو هواپیمابر تئودور روزولت از ۲۷ مارس در جزیره گوآم پهلو گرفته است.

ثبت ۷۱۷ مرگ جدید در بریتانیا؛ آمار مبتلایان به آستانه ۹۰ هزار نفر رسید

وزارت بهداشت بریتانیا اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۷۱۷ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. در همین زمان ۴۳۴۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی این کشور ثبت شده است.

به این ترتیب، افرادی که از آغاز شیوع ویروس کرونا در بریتانیا مبتلا شده اند به ۸۸هزار و ۶۲۱ تن رسید و در مجوع ۱۱هزار و ۳۲۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده اند.

کاهش شمار قربانیان در اسپانیا؛ ثبت ۵۱۷ مورد مرگ و میر جدید در اولین روز کاری پس از قرنطینه

وزارت بهداشت اسپانیا روز دوشنبه اعلام کرددر ۲۴ ساعت گذشته ۵۱۷ نفر در اسپانیا جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داد‌ه اند. این رقم نسبت به روز گذشته کاهش یافته است. همچنین در همین بازه زمانی ۳۴۷۷ مورد جدید ابتلا در این کشور شناسایی شده که کمترین آمار از ۲۰ مارس تاکنون است.

دولت اسپانیا از روز دوشنبه بازگشت محطاتانه به کار را برای شرکت‌ها و ادارات این کشور پس از دو هفته قرنطینه کامل، مجاز اعلام کرد. در تمام ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی ماسک میان شهروندان توزیع می‌شود.

شمار مبتلایان ویروس کرونا در ایران به ۷۳۳۰۳ نفر رسید؛ ۱۱۱ نفر دیگر قربانی کووید-۱۹ شدند

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی ۱۶۱۷ بیمار جدید کووید-۱۹ و مرگ ۱۱۱ نفر دیگر خبر داد.

دکتر کیانوش جهانپور روز دوشنبه در نشست خبری روزانه گفت: از دیروز تا امروز ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۶۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد.

به این ترتیب شمار کل افرادی که در ایران به این بیماری مبتلا شده اند، براساس آمارهای رسمی به ۷۳۳۰۳ نفر رسید. به گفته منابع درمانی دولتی، تا کنون ۴۵۹۸۳ نفر از بیماران پس از بهبودی از بیمارستان‌ها مرخص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران با اشاره به از سرگیری کسب و کارهای «کم خطر» در کشور و به‌ویژه در تهران گفت:«امیدواریم تمامی اقشار و صنوف از هر گونه تردد غیرضرور خودداری کنند و مرحله سوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی بتواند در مسیر مهار این بیماری کمک کند.»

کاهش شیب نمودار قربانیان در ایالات متحده برای دومین روز پیاپی

۱۵۱۴ نفر روز یکشنبه بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب آمار قربانیان این بیماری برای دومین روز پیاپی کاهش یافته است. براساس آمار منتشر شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز، در روز شنبه ۱۹۲۰ و در روز جمعه ۲۰۱۸ نفر در ایالات متحده بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده بودند.

در حالی که آمریکا با بیش از ۵۵۵هزار مورد ابتلا و بیش از ۲۲هزار مورد مرگ و میر، آسیب دیده‌ترین کشور جهان از ویروس کرونا است، دونالد ترامپ طرح بازگشایی زودرس کسب و کارها را دنبال می‌کند.

نگرانی از ایجاد موج تازه شیوع کرونا در چین

در حالی‌که کشور چین به‌عنوان خاستگاه ویروس کرونا شهر ووهان را از قرنطینه خارج کرده است، افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که عمدتا مسافران خارجی هستند، نگرانی‌ها در این کشور را از به راه افتادن موج دوم اپیدمی تشدید کرده است.

چین در بیست و چهار ساعت گذشته ۱۰۸ مورد ابتلای جدید و ۲ قربانی جدید بیماری کووید-۱۹ را گزارش کرده است. عمده موارد جدید ابتلا،‌ مسافران از کشورهای دیگر هستند.

[ad_2]

Source link