سه عملی با استفاده از پرینتر 3D در زمینه پزشکی

[ad_1]

در گذشته استفاده از پرینتر 3D بود به نحوی محدود به ایجاد مدل های مقیاس در مهندسی و زمینه های مرتبط. شما واقعا نمی بینید این پرینتر بسیار در زمینه های دیگر به دلیل هزینه سنگین. اما پیشرفت در این فناوری چاپ را توسعه داده اند به گونه ای که در حال حاضر وجود دارد پرینتر 3D که هزینه بسیاری ارزان از آنها استفاده می شود. قیمت این دستگاه قرار داده و آنها را در رسیدن به مخاطبان گسترده تر.

شامل این مخاطبان هستند پزشکان در زمینه های پزشکی. در دسترس بودن پرینتر 3D تبدیل شده است ارزشمند برای پزشکان از آنجا که این دستگاه کمک به آنها برای انجام شغل خود را با درجه بالاتری از دقت است. این ماشین ها آنها را قادر به درمان بیماران خود را و صرفه جویی در زندگی می کند.

چگونه پرینتر 3D مفید در زمینه های پزشکی? در اینجا سه نمونه از چگونه آنها در پزشکی استفاده می شود.

1. عمل جراحی است. استفاده از 3D چاپ در جراحی هموار کرده است راه را برای دقت بیشتر در عملیات پیچیده با یک درجه بیشتر از موفقیت است. برای مثال اگر یک جراح نیاز به برداشتن تومور از یک بیمار وجود دارد اما یک شانس بزرگ است که او و یا او را به یک عصب یا عروق در انجام این کار جراح می تواند ایجاد یک مدل 3D از تومور از بیمار سی تی اسکن با استفاده از یک چاپگر 3D. جراح سپس می توانید با تمرین بر روی این مدل قبل از کار بر روی بیمار است. در این روش جراح قادر خواهد بود به صورت برش با اعتماد به نفس. ممکن است آسیب برساند و یا عوارض ناشی از عمل جراحی نیز می تواند اجتناب شود.

2. ارضا روی صورت, جراحی ترمیمی. هنگامی که یک بیمار دچار آسیب های قابل توجهی به خود و یا ویژگی های صورت خود ترمیمی جراحان در حال حاضر استفاده از پرینتر 3D برای ایجاد مدل های که در خارج از پروتز یا پوست مصنوعی ساخته خواهد شد. آنچه جراحان ترمیمی انجام دهید این است برای ایجاد یک نقشه از صورت بیمار خاص در نرم افزار و با استفاده از تصاویر گرفته شده با دوربین 3D. از این تقدیر بر روی صورت, جراحان خواهد یک ماسک است که خواهد شد و سپس آنها را در انجام جراحی ترمیمی.

3. بافت و ارگان های مهندسی. محققان درگیر در مهندسی بافت و اندام مصنوعی ساخت و ساز در حال حاضر تبدیل به 3D printers به سنتز تمام بافت ها و اندام. Bioengineers این کار را با ایجاد داربست که از سلول های زنده آنها را تولید کند. این داربست ساخته شده در ماشین آلات که کار با استفاده از فن آوری جوهر افشان یا ذوب رسوب مدل. به گفته محققان, 3D چاپ را پیوند اعضا به دلیل راحت تر ارگان ها و بافت ها را می توان در تقاضا. آن را نیز می تواند کاهش ارگان رد در میان بیماران مبتلا به این دلیل که سلولهای زنده مورد استفاده در مهندسی این ارگان ها می توان برداشت شده از بدن بیمار خود را.

استفاده از پرینتر 3D در خارج رشته های مهندسی ممکن است صدا مانند چیزی از یک داستان علمی تخیلی. اما زندگی راه تقلید هنر و به زودی به اندازه کافی ما ممکن است قادر به استفاده از پرینتر 3D در خانه حتی برای کوچک فوریتهای پزشکی و کمک های اولیه.

[ad_2]