سعی کردیم بدون هیاهو و سیاسی کاری مطالبات به‌حق مردم را پیگیری کنیم

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا عارف در آخرین جلسه مجمع نمایندگان استان تهران که در محل استانداری تهران و با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزار شد ، با تبریک عید سعید فطر از همکاری خوب و موثر مدیران استانی بویژه محسنی بندپی، مقیمی و هاشمی با مجمع نمایندگان تهران قدردانی کرد و گفت: وظیفه اصلی مجلس در کنار بعد نظارتی آن قانونگذاری است و نمایندگان استان تهران برای خود رسالت ملی قائل بودند و تلاش کردند با کمک دستگاه های اجرایی استان در جهت پاسخ به مطالبات مردم حرکت کنند.

وی ارتقاء تشکیلات استانی را از برنامه های محوری مجمع نمایندگان تهران نام برد و افزود: در طول فعالیت مجمع نمایندگان تهران در مجلس دهم با ارتباط خوب و موثر با سازمان برنامه و بودجه استان و همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور در جهت حل مشکلات آموزش و پرورش در بحث سرانه های آموززشی ،افزایش تخت های بیمارستانی ،احداث مترو اسلامشهر و پردیس ،موضوع بافت های فرسوده و مشکلات مسکن مهر اقدامات موثری انجام شد که ثمرات آن را مردم خوب استان شاهد هستند.

رئیس مجمع نمانیدگان استان تهران در مجلس دهم ارتباط نزدیک و مستمر با مردم را از ویژگی های برجسته این مجمع دانست و تصریح کرد:با تشکیل دفاتر مجمع نمایندگان تهران در بخشهای مختلف استان ،دیدارهای مردمی منظم با شهروندان و حضور در مساجد به همراه مدیران اجرایی استان از برنامه های منظم اعضای مجمع نمایندگان تهران به صورت هفتگی بود که اینگونه جلسات برکات بسیار خوبی داشت.

وی ادامه داد: بعضا نمایندگان استان تهران درگیر موضوعات و مسائل ملی هستند و این امر سبب غفلت از مسائل استانی می شود اما در این دوره مجمع نمایندگان استان تهران علاوه بر موضوعات ملی تلاش خود را معطوف حل مشکلات استان کرد.

رئیس مجمع نمایندگان تهران در مجلس دهم با اشاره به تشکیل مجمع ۵۱ نفره امید ،گفت:فرصت کم نظیری برای خدمت به مردم با همسو بودن مدیریت شهری و نمایندگان تهران و مدیریت اجرایی استان ایجاد شد که با تشکیل مجمع ۵۱ نفره سعی شد عمده ترین مشکلات تهران با هم افزایی و اشتراک نظر حل شود .یکی از دغدغه های جدی خودم موضوع آسیب های اجتماعی بوده که علاوه بر بازدیدهای میدانی از محلات آسیب پذیر تهران راهکاریی برای حل این بحران در نظر گرفته شد که البته تا حل اساسی این چالش باید تمامی دستگاه ها و نهادها پای کار بیایند.

عارف با اشاره به گزارش استاندار تهران از روند مبارزه با ویروس کرونا در تهران از اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه های اجرایی و شهرداری تهران قدردانی کرد.

وی با تاکید بر اینکه در مجلس دهم سعی کردیم بدون هیاهو و سیاسی کاری مطالبات به حق مردم را پیگیری کنیم ،خاطرنشان کرد:علی رغم اینکه صدا و سیما تمایلی برای به تصویر کشیدن اقدامات انجام شده از سوی مجمع نمایندگان تهران نداشت اما مردم خود بهترین و منصف ترین داور برای سنجش اقدامات انجام شده هستند.امیدوارم مسیری که از سوی مجمع نمایندگان تهران در ۴ سال گذشته آغاز شده است ادامه پیدا کند.

در ابتدای این نشست استاندار تهران دوره همکاری نمایندگان تهران مجلس دهم با مدیران اجرایی استان را بی نظیر توصیف کرد و از نقش موثر دکتر عارف در ارتقا جایگاه مجمع نمایندگان تهران قدردانی کرد.

محسنی بندپی ادامه داد :در بعد کلان و ارزیابی علمی و تخصصی بی‌تردید یکی از بارزترین و ارزشمندترین دوره ها مجلس، مجلس دهم بود.

وی با اشاره به ویژگی‌های مجمع نمایندگان استان تهران به ریاست دکتر عارف افزود: اولین ویژگی مجمع نمایندگان برنامه محوری و برنامه باوری بود که نتیجه آن همراهی در قالب سند توسعه استان و سند آمایش استان تهران بود و ویژگی دیگر انعکاس واقعی مسائل اصلی استان که شرایط مشارکت فعالانه بین مجمع نمایندگان استان تهران و مسئولان استان را فراهم کرد.

محسنی بندپی در ادامه با بیان اینکه میانگین فوت شدگان کرونا در کشور ۵/۸ و در استان تهران ۵/۳ پایین تر از میانگین کشوری است گفت: در استان تهران تراکم بالای جمعیتی را داریم به نحوی که تنها در حوزه اداری ۲۸۰ هزار کارمند استانی و ۱۸۰ کارمند ملی داریم، اما با این حجم از تراکم جمعیتی عملکرد مطلوبی در زمینه مدیریت بیماری کرونا داشتیم.

در پایان آخرین جلسه مجمع نمایندگان تهران در دوره دهم به پاس تلاشهای اعضای این مجمع لوح تقدیر از سوی استاندار تهران به آنها اهدا شد.

[ad_2]

Source link