سئو خارجی چیست ؟

با وجود اینکه بهینه سازی موتورهای جستجو در صفحات داخل سایت اتفاق می افتد اما باید سعی کنید استراتژی سئو خود را در خارج صفحه نیز انجام دهید. لوکال سرچ اتفاق بسیار خوبی در دنیای موتورهای جستجو است. اگر بتوانید در آگهی لینکی از خود را نیز قرار بدهید بسیار با ارزش خواهد بود. در این بخش شما تکنیک هایی را می خوانید که برخی از این موارد اهمیت بالایی در سئو خارجی دارد و یا برخی از آنها عامل تقویت کننده به حساب می آیند. چرا سئوی خارجی صفحات اهمیت دارد؟ دومین مورد از سئوی خارجی مربوط میشود به سوشیال سیگنال ها و در واقع تاثیراتی که شبکه های اجتماعی روی سایت ما می گذارند. برای استفاده از سوشیال سیگنال باید در شبکه های اجتماعی کانال فعال ایجاد کرده و به طور منظم به ساخت محتوای مفید و کاربردی بپردازید. یکی از روش های افزایش مخاطب سایت و بالا بردن رتبه در موتورهای جستجو، معرفی سایت و خدمات سایت در شبکه های اجتماعی است . سایتی که در نتایج جستجو، رتبه ای ندارد: شاید به نظر شما این مورد کمی سخت گیرانه باشد، ولی اگر سایتی که به آن لینک میدهید، فالو باشد، شما عملاً دارید به آن سایت کمک میکنید تا رتبه بهتری در نتایج داشته باشد.

مسلما کیفیت این دو لینک از زمین تا آسمان فرق دارد. ما در کنار شما هستیم تا بهترین مشاوره های لازم را در خصوص روش های لینک سازی در سئوی خارجی به شما بدهیم. استراتژی لینک سازی به این معنی است که میزان لینک دهی به سایت های دیگر یا دریافت لینک از سایت های مختلف، طبیعی باشد و شما با برنامه ریزی دقیق، بر اساس کلمات کلیدی، به صورت هدفمند، لینک دریافت کنید. بسیاری از مواردی که در سئو داخلی سایت انجام می دهید، می تواند بر استراتژی سئو خارجی تاثیر بگذارد. به دلیل اینکه نوفالو کردن لینک ها باعث می شود اعتباری منتقل نشود پس با نوفالو کردن لینک های داخلی اعتباری در بین صفحات ما افزایش پیدا نمیکند و نداشتن لینک داخلی می تواند صدمه بزرگی به سئو سایت ما وارد کند. میتوانید با استفاده از یک کمپین دیجیتال مارکتینگ، کاربران مناسب و هدف را پیدا کنید. فروم آنلاینی که مرتبط با کسب و کار شما هستند را پیدا کنید و در آن ها فعالیت کنید. برای لینک سازی خارجی، قواعد بسیاری مهمی وجود دارد که نادیده گرفتن هرکدام، می تواند زحمات شما را هدر دهد و سایت شما را پنالتی کند. البته باید توجه داشته باشید که به طور کلی لینک سازی که توسط خود فرد برای یک سایت به خصوص صورت بگیرد از نظر گوگل کار خوبی نیست.

زمانی که سایتی از لینک نوفالو استفاده می کند به گوگل می فهماند که این سایت مورد اعتماد نیست و آن را دنبال نکن. در واقع بک لینک پی بی ان یک یا چند بک لینک در شبکه چند لایه است که اعتبار بالایی را به سایت شما منتقل می کند. اگر هر دو سایت A و B در یک سطح باشند، گوگل اعتبار سایتها را بررسی کرده و سایتی که محبوبتر است را در رتبه بالاتر قرار میدهد. 1. گرفتن لینک از سایت های خبری: سایت های خبری پربازدید هستند و از نظر اعتبار دامنه و اعتبار صفحه، قوی هستند. در سایتها وقتی روی متنی لینک قرار بگیرد، معمولا رنگ یا حالت آن تغییر کرده و کاربر متوجه میشود که با یک لینک طرف حساب است. انجمن های گفتگو از سال ها پیش تا هم اکنون محلی بسیار عالی جهت جذب کاربر و همچنین برند سازی بوده است . یکی از بهترین روش ها جهت جذب بازدید و کاربر برای سایت فعالیت در شبکه های اجتماعی است . اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی به شکل قابل توجهی تعامل کاربر با شما را بهبود می بخشد و می تواند به عنوان مرجع از دیگر افراد لینک دریافت کند.

میتوان گفت سئو خارجی قدرت بیشتری نسبت به سئو داخلی برای ارتقا یک وبسایت در رنکینگ دارد ولی تمرکز فقط بر روی سئو خارجی ممکن است به جای کاربر هدفمند صرفا بازدیدکننده بیاورد. همانطور که اشاره شد، سئو آف پیج، به اقداماتی گفته میشود که خارج از مرزهای سایت انجام میگیرد و تأثیر آن بر روی سایت مشاهده میشود. به لینک هایی که توسط شما با هدف سئو بیرونی در سایت های مختلف ایجاد می شود، لینک های غیرطبیعی گفته می شود. لینک های نوفالو از لینک های فالو ارزش کمتری دارند ولی ارزش ها صفر هم نیست. حداقل هنگام استفاده از تاکتیکهایی نیست که رهنمودهای وب مستر گوگل را نقض نمی کند. یک استراتژی لینک سازی داخلی قوی سایت شما را برای لینکهای خارجی آماده میکند. با شروع این کار ، شما هیچ وقت خاموش و نوشتن شرح نامه برای شرکای خود نخواهید بود ، و با هر مرجع بک لینک ایجاد می کنید.

در چند سال اخیر یکی از بسترهای مناسب برای جستجو هر چیزی موتورهای جستجوگر می باشد. در آموزش سئو شبکه اجتماعی بوکمارک می تواند یکی دیگر از روش های تاثیرگزار در بهینه سازی سایت باشد. امروزه دیگر شبکه های اجتماعی جز لاینفک زندگی هرکسی شده است و اکثر مردم عضو حداقل یکی از شبکه های اجتماعی می باشند. حداقل سه روز یکبار هر لینک را پخش کنید تا از ردیابی شدن توسط گوگل جلوگیری کنید. برای به دست آوردن سهام ، باید حداقل یکی از این انگیزه ها را هدف قرار دهید. نکته : توصیه میکنم بعد از اینکه رپرتاژ خود را ثبت کردید روزانه بیش از ۱۰۰ بک لینک برای رپورتاژ نیز ثبت کنید . لینک سازی را باید اصولی و مطابق با معیارهای White Hat Seo یا همان سئو کلاه سفید انجام داد. پس به طور کلی باید با انکرتکستهای مختلفی برای صفحات سایت لینک سازی انجام داد. قبلا گفتیم که بک لینک چیست. اینجاست که گوگل شک میکند تیک تاک تک احتمالا مشغول خرید بک لینک است و سعی دارد الگوریتمهای گوگل را فریب دهد.