ریزش ۶۵ هزار واحدی شاخص بورس

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بورس تهران با افتی 65 هزار واحدی (3.77 درصدی) ضمن سقوط به سطح یک میلیون و 662 هزارتایی به پایین‌ترین مقدار خود از 15 تیرماه رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز حدود 2 درصد کاهش داشت.

در جریان معاملات امروز بیش از 736 هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن حدود 6 میلیارد سهم با ارزشی معادل 9 هزار میلیارد تومان دادوستد شد. این در حالی بود که ارزش معاملات روز گذشته حدود 13 هزار میلیارد تومان به ثبت رسیده بود. ارزش کل معاملات فرابورس نیز امروز بیش از 35 درصد کاهش داشت و به حدود 26 هزار میلیارد ریال رسید.

در معاملات امروز بورس نمادهای فارس، شستا و فولاد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند و در فرابورس نیز مارون، کگهر و صبا تاثیرگذارترین نمادها بر سرخپوشی بازار بودند.

معاملات امروز در حالی به پایان رسید که در دقایق پایانی، برخی نمادهای شاخص‌ساز با حجم خرید بسیار بالای حقوقی‌ها همراه بودند. فولاد، تاپیکو، وبصادر و شبندر برخی از این نمادها بودند که با وجود سهم بالای حقوقی در خرید در نهایت نتوانستند معاملات مثبتی را پشت سر بگذارند.

ریزش ۶۵ هزار واحدی شاخص بورس

در میان گروه‌های صنعت مختلف نیز گروه فلزات‌اساسی برترین گروه صنعت بود به طوری که ارزش کل معاملات این گروه تقریبا دو برابر گروه فراورده‌های نفتی و سرمایه‌گذاری‌ها بود. در میان نمادهای بازار نیز ونیکی، فولاد و فملی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. نماد ونیکی که در چند ماه اخیر همواره با صف خرید به کار خود پایان داده بود امروز، با صف فروش به کار خود پایان داد.

بورس در حالی معاملات امروز خود را خاتمه داد که تنها سیگنال مثبت بازار فردا شاید همین خریدهای دقایق پایانی حقوقی‌ها باشد که آنرا می‌توان به نوعی پایان اصلاح دانست.

ریزش ۶۵ هزار واحدی شاخص بورس

[ad_2]

Source link