رونمایی آسوشیتدپرس از 6 گزینه جو بایدن برای معاونت ریاست‌جمهوری

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

 با شدت گرفتن گمانه‌زنی‌ها درباره نامزد نهایی جو بایدن برای منصب معاونت ریاست جمهوری، یک رسانه آمریکایی از ۶ نامزد بالقوه که بیشترین شانس را دارند، خبر داد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، لیست نامزدهای محتمل جو بایدن برای منصب معاونت ریاست جمهوری به «الیزابت وارن، کامالا هریس، سوزان رایس» و سه تن دیگر کاهش یافته و شانس چهره‌های زنان سیاه‌پوست بیشتر شده است.

این رسانه آمریکایی به نقل از «دموکرات‌های مطلع» از فرایند کمیته ویژه جو بایدن برای تعیین منصب معاونت ریاست جمهوری خبر دادند، شمار نامزدهای او برای این منصب به «۶ نامزد جدی» کاهش یافته است.

از راست کامالا هریس، الیزابت وارن و بایدن

به گفته این منابع، «الیزابت وارن» سناتور ایالت ماساچوست، «کامالا هریس» سناتور کالیفرنیا و «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت باراک اوباما از جمله این نامزدها هستند.

این منابع دموکرات که هویت و نامشان فاش نشده، نام سه نامزد دیگر بالقوه بایدن برای منصب معاون ریاست جمهوری آمریکا را مطرح نکردند.

کارزار انتخاباتی بایدن در واکنش به خبر کم شدن تعداد نامزدهای او برای منصب معاونت ریاست جمهوری به 6 نفر، این خبر را «گمانه‌زنی زودرس» خواند.

«اندرو بیتس» سخنگوی کارزار انتخاباتی بایدن اعلام کرد: «آنهایی که حرف می‌زنند اطلاعاتی (درباره نامزدهای معاونت ریاست جمهوری) ندارند و آنهایی که می‌دانند، حرف نمی‌زنند».

طبق گزارش آسوشیتدپرس، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) با فشار روز افزون دموکرات‌ها برای انتخاب یک زن سیاه پوست به عنوان معاون خود مواجه شده است.

این رسانه دو دلیل را در زمینه این فشار بر نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عنوان کرد؛ اول، نقش رای‌دهندگان سیاه پوست در هموار شدن مسیر بایدن برای نامزدی این حزب و دوم، تشدید اعتراضات اخیر درباره نژادپرستی و نابرابری‌ها در آمریکا در نتیجه قتل «جورج فلوید».

جو بایدن پیش از این در اظهاراتی رسما اعلام کرده بود که نامزد او برای سمت معاونت ریاست جمهوری آمریکا، زن خواهد بود.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در ادامه گزارش خود از حضور چندین زن سیاه پوست در لیست نامزدهای بایدن خبر داد.

طبق این گزارش، کامالا هریس سناتور ایالت کالیفرنیا، سوزان رایس مشاور امنیت ملی دولت اوباما، «وال دمینگ» عضو دموکرات مجلس نمایندگان، «کیشا لانس باتمز» شهردار آتلانتا و «میشله گریشام» فرماندار لاتین تبار ایالت نیومکزیکو از جمله این نامزدها هستند.

طبق گزارش، سوزان رایس که در زمان تصدی بایدن بر منصب معاون ریاست جمهوری آمریکا (در دولت سابق این کشور) از نزدیک با او کار کرده، جایگاه مطلوبی در میان اعضای دولت اوباما پیدا کرده و رایس شخصا رابطه نزدیکی با اوباما دارد.

[ad_2]

Source link