رفع نم و تمام نکاتی که باید در مورد رفع نم حمام و رفع نم دیوار بدانید!

متفرقه

 

رفع نم حمام

اگر حمام شما دارای نم است و وجود نم در سقف حمام شما را خسته کرد برای از بین بردن این نم با ما تماس بگیرید تا مشکل را برایتان حل کنیم.

اگر وجود نم در حمام را جدی نگیرید برای شما مشکل ساز خواهد شد، در ابتدا می توانید یک دستگاه سیستم تهویه ی مناسبی را برای حمام در نظر بگیرید تا رطوبت موجود در داخل حمام را خارج کند،اگر حمام شما دارای پنجره ای است می توانید آن را باز کنید تا بخارها خارج بشوند،یا اینکه اگر فن در حمام وجود دارد حتماً از آن استفاده کنید تا هوا را جابه جا بکند،و نیم ساعت بعد از استحمام فن را روشن بگذارید.

رفع نم دیوار حمام(اینجا کلیک کنید)را هر چه زودتر برطرف کنید تا خسارت بیشتری به ساختمانتان وارد نشود.

رفع نم سرویس بهداشتی

وجود نم در سرویس های بهداشتی از معضلات منزل می باشد،البته امروزه اگر نم در حد زیادی نباشد می توان با چسب رفع نم با تکنولوژی نانو برطرف کرد، این مدل کار را روی سرامیک و کاشی می توان انجام داد که تغییری روی رنگ سرامیک ها ایجاد نمیکند، اگر نم و چکه از سقف داشته باشید بهترین راه حل استفاده از عایق بی رنگ است، با انجام اینکار خیلی زود نم برطرف شده و در هزینه صرفه جویی شده و به راحتی عمل آب بندی انجام شده است.

هر چقدر که فضای حمام گرم باشدعرق و عمل تقطیر کمتر انجام می شود و این هوای گرم باعث شده که رطوبت بیشتری وارد هوا بشود،اگر در داخل حمام از شوفاژ میله ایی  استفاده بشود بیشتر این مشکلات حل می شود.

بهترین روش رفع نم

بهترین راه حل برای رفع نم استفاده از عایق دوغاب و سیمان بر روی بند کاشی ها می باشد، با درست کردن محلول دوغاب می توان به راحتی درز ها را عایق بندی کرد و از بروز نم جلوگیری بشود، اگر نم با این وارد برطرف نشود باید از عایق ایزوگام و قیرگونی استفاده کرد.

راه حل دیگر استفاده از سیستم گرمایش از کف است ک اگر این رعایت بشود به مقدار زیادی در هدر رفتن انرژی جلوگیری به عمل می آید، در این سیستم از آب گرم و سیم های الکتریکی استفاده شده که گرما را کم کم به فضا انتقال داده و در رفع نم و رطوبت داخل حمام موثر است.

از شایغ ترین مسائل بوی نا مطبوع از نم و رطوبت در داخل سرویس های بهداشتی است که این نم در همه جا و همه ی ساختمان ها یک اندازه نیست، که دلیلیش احتمال دارد اشکال در سیستم لوله کشی و یا شکستگی اتصالات لوله ها باشد.

باید در زمان لوله کشی از جنس مرغوب استفاده بشود، اینکه چه لوله ایی و چه جنسی انتخاب بشود در ترکیدگی لوله ها موثر است.

ایزوگام مناسب برای جلوگیری از نم

اگر در زمان انجام ایزوگام سرویس های منزل کار به درستی صورت بگیرد،  نباید که از سرویس ها نم و رطوبتی مشاهده بشودو نشتی تولید بشود، بنابراین اگر نشتی صورت بگیرد بخاطر عدم اجرای صحیح کفشور و لوله هاست.

ترکیدگی لوله ها دلیل اصلی نم زدگی

دلیل اصلی نم و رطوبت نشتی و ترکیدگی لوله هاست، این نشتی باعث بروز خسارات زیادی به ساختمان می شود، بهترین راه تشخیص استفاده از دستگاه نشت یاب است، با وجود این دستگاه ها بدون اینکه تخریبی صورت بگیرد می توان مشکل را برطرف کرد و از هزینه ی  زیاد ساختمان جلوگیری کرد.

از نشنه های نم و رطوبت در ساختمان، وجود بوی نم است و مشاهده ی لکه های آب بر روی سقف و دیوار هم بروز نم می باشد و یا اینکه باعث پوسته پوسته شدن دیوار می شود.

این نم و رطوبت عوارضی دارد که باعث زیاد شدن حشرات در خانه می شود  و تجمع مگس ها را زیاد کرد و این رطوبت باعث بروز بیماری های تنفسی و آلرژیک می شود و در نهایت باعث خرابی و خسارت ساختمانی شده است.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *