راه طولانی برای غلبه بر ویروس کرونا داریم

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

نخست وزیر اسپانیا یکشنبه شب با هشدار گفت که کشورش راه طولانی در نبرد با ویروس کرونای جدید دارد.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا با هشدار در این باره گفت: «ما هنوز با پیروزی فاصله داریم و پیروزی زمانی است که زندگی به حالت عادی بازگردد. ما همه مایل به بازگشت به خیابانها هستیم. اما آرزوی ما پیروزی بزرگتر در این نبرد است.»

دولت اسپانیا از انتهای ماه مارس (اسفند) قوانین اضطراری در این کشور اعمال کرد وتمام فعالیتهای غیر ضرورری را متوقف کرد، اما احتمال لغو برخی محدودیتها وجود دارد و این موجب انتقادهایی شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نخست وزیر اسپانیا همچنین هشدار داد که کشورش هنوز وارد مرحله دوم نبرد با کرونا نیز نشده است. وی گفت: « بهداشت همواره در راس اولویتهاست.»

وزیر امور گردشگری این کشور هم از تداوم حفظ فاصله گذاری اجتماعی حتی در سواحل این کشور خبر داد.

بر اساس آخرین داده های وبگاه مرجع «ولد میترز» در اسپانیا 166019 نفر به طور قطعی به کرونا مبتلا شده و از این بین 16972 نفر جان باخته اند.

نمایندگان پارلمان اسپانیا در روزهای گذشته نخست‌وزیر این کشور را به کوتاهی در کنترل شیوع ویروس کرونا و ارائه آمار غلط از شمار قربانیان متهم کردند.

«پابلو کاسادو» رهبر حزب «پاپیولار» اسپانیا در جلسه پارلمان با انتقاد از نخست‌وزیر این کشور گفت: «در اولین رأی‌گیری برای تمدید وضعیت اضطراری گفتم شما تنها نیستید، در دومین تمدید گفتم اوضاع خوب نیست و امروز باید بگویم این راهش نیست.»

[ad_2]

Source link