راهنمای خرید بهترین اجاق گاز طرح فر (بررسی بهترین مارک ها و برندها)

در این مقاله به بررسی قیمت اجاق گاز طرح فر ارزان ، اجاق گاز طرح فر ، قیمت اجاق گاز طرح فر و قیمت اجاق گاز طرح فر ارزان قیمت خواهیم پرداخت.

اجاق گاز یکی از لوازم خانگی پرکاربرد در هر آشپزخانه ای می باشد.

خرید اجاق‌گاز برای آشپزخانه بسیار ضروری‌ است و تقریبا هر آنچه که مربوط به پخت و پز و آماده کردن غذا باشد توسط اجاق گاز انجام می‌شود. اجاق گاز ها با  رشد روزافزون تکنولوژی دائما درحال تکامل و تفییر و تحول بوده اند و امروزه در بازار مدل‌های پیشرفته‌تر و متنوع‌تری از اجاق‌گاز را می‌توانیم مشاهده کنیم و آن‌های برای آشپزخانه منزلمان خریداری کنیم. جالب است بدانید هر اجاق‌گازها دارای امکانات منحصر بفرد خود هستند.

طی ادوار مختلف تولید کنندگان اجاق گاز و لوازم خانگی آن‌ها را مطابق با نیاز روز مشتریان خود طراحی و تولید کرده اند.

خانم های خانه دار برای پخت هر نوع غذایی به این وسیله نیاز دارند.  از زمان های گذشته تا به امروز اجاق گاز ها دستخوش تغییراتی شده اند.

برخی از آن ها دارای فر داخلی هستند و برخی به سیستم تنظیم دما و خاموشی خودکار مجهز شده اند.

 

معرفی بهترین اجاق گازهای طرح فر موجود در بازار 

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید اجاق گاز ارزان

قیمت اجاق گاز طرح فر ارزان

اولین نکته ای که هنگام خرید اجاق گاز باید به آن توجه داشته باشید، قیمت آن می باشد. قیمت نقش مهمی در انتخاب شما ایفا می کند.

 

به همین دلیل قبل از خرید اجاق گاز میزان بودجه برای خرید اجاق گاز را مشخص کنید.

 

زمانی میزان بودجه مشخص شود خود به خود خیلی از محصولات از دایره انتخاب شما خارج می شود.

 

اندازه اجاق گازی که می‌خواهید بخرید تا حد زیادی به اندازه آشپزخانه، میزان پخت‌پز روزانه و نیز تعداد افراد خانواده‌تان بستگی دارد.

 

اندازه اجاق گاز

اگر فضای کوچکی در آشپزخانه شما برای اجاق گاز وجود دارد بهتر است از اجاق گازهای توکار استفاده کنید، زیرا اجاق گازهای ایستاده فضای بیشتری را اشغال می‌کنند.

 

امروزه در خانه‌های مدرن از اجاق گازهای توکار استفاده می‌شود. اما باید بدانید که اجاق گازهای توکار فر ندارند و برای پخت کیک یا پیتزا باید از ماکروویو یا توستر استفاده کنید.

اگر خانواده شما پر جمعیت نیست به شما توصیه می‌کنیم تا از اجاق گازهایی با شعله کمتر استفاده کنید. مثلا در یک خانواده 3 الی 4 نفره یک اجاق گاز دو شعله نیازهای خانواده را برطرف می‌کند. البته اگر دائما مهمان ندارید.

اجاق گازهای رومیزی هم برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب است زیرا فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. اما قیمت این نوع اجاق گازها از دیگر مدل ها بیشتر است.

قبل از اینکه اجاق گاز طرح فر مبله می‌خواهید خریداری کنید حتما قبل از آن فضای آشپزخانه خود را اندازه گیری کنید تا بتوانید اجاق گاز مورد نیاز و مناسب خود را خریداری کنید.

 

عموما اجاق گازهای مبله را میان دو کابینت قرار می‌دهند. پس باید اندازه گیری با دقت و وسواس کامل انجام شود.

به‌طور معمول اندازه اجاق گازهای ایستاده حدود ۳۰ اینچ یا ۷۵ سانتی‌متر است، اما مدل‌های باریک‌تر و عریض‌تر از آن هم وجود دارد.