دموکرات‌ها قصد تقلب در انتخابات را دارند

[ad_1]

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد یکشنبه (به وقت تهران) در یک کنفرانس خبری مدعی شد دموکرات‌ها می‌خواهند انتخابات ریاست‌جمهوری را سرقت کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا که در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید صحبت می‌کرد از وجود قوانینی برای ملزم کردن رأی‌دهندگان به ارائه اسناد هویتی هنگام اخذ رأی حمایت کرد.

ترامپ گفت: «آنها می‌خواهند جلوی قوانین مربوط به شناسایی هویت رأی‌دهندگان را بگیرند. ما باید در تمام ایالت‌ها الزمات مربوط به ارائه اسناد هویتی داشته باشیم. شما برای هر کاری که انجام می‌دهید، کارت شناسایی ارائه می‌دهید.»

تحلیلگران، تأکید دونالد ترامپ بر روی عدم برگزاری انتخابات پستی و یا اجرای قوانینی مانند لزوم ارائه اسناد هویتی توسط رأی‌دهندگان را در راستای تلاش او برای کاهش مشارکت در ایالت‌هایی می‌دانند که او امکان رأی‌آوری کمتری در آنها دارد.

مطابق این تحلیل خیل کثیری از واجدان رأی در آمریکا که عمدتاً از اقشار محروم هم هستند فاقد اسناد هویتی برای رأی دادن هستند.

از روش‌ها و قوانینی که هر یک از دو حزب آمریکا به فراخور نیاز برای جلوگیری از مشارکت بخشی از رأی‌دهندگان در انتخابات استفاده می‌کنند به عنوان «سرکوب رأی» یاد می‌شود که یکی از اشکالات وارد به دموکراسی آمریکا است.

ترامپ گفت: «چرا می‌خواهند جلوی ملزومات مربوط به شناسایی رأی‌دهندگان در همه ایالت‌ها را بگیرند و چرا می‌خواهند جلوی الزامات مربوط به راستی‌آزمایی با امضا در انتخابات فدرال را بگیرند؟ چه کسی از طرحی حمایت می‌کند که خواستار ممنوع کردن راستی‌آزمایی با امضا است؟ ماجرای همه اینها چیست؟ می‌دانید ماجرا چیست؟ تقلب. این چیزی است که می‌خواهند، تقلب!. آنها می‌خواهند این انتخابات را سرقت کنند، چون این تنها روشی است که می‌توانند برنده شوند.»

[ad_2]

Source link