در تولید واکسن و داروی کرونا پیشرفت عالی داشتیم

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

دونالد ترامپ روز دوشنبه در جمع خبرنگاران که مایک پنس معاون اول، استیون منوچین وزیر خزانه‌داری، میچ مک‌کانل و کووین مک‌کارتی رهبر اکثریت و اقلیت جمهوریخواه در سنا و مجلس نمایندگان هم حضور داشتند، این مطلب را مطرح کرد.

وی با چینی خواندن ویروس کرونا افزود: آنها می‌توانستند آن را متوقف کنند اما این کار را نکردند. ما گزارش‌های زیادی داریم که این ویروس از چین آمد و آنها می‌توانستند جلوی آن را بگیرند.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: آنها از گسترش آن در چین جلوگیری کردند اما جلوی شیوع آن به جهان را نگرفتند. آنها می‌بایست آن را متوقف می‌کردند و می‌توانستند. آنها در این رابطه شفاف هم نبودند.

ترامپ اضافه کرد: صبح امروز با (امانوئل مکرون) رئیس جمهوری فرانسه و همچنین (عبدالفتاح السیسی) رئیس جمهوری مصر صحبت کردم که گفت‌وگوی بسیار خوبی بود.

وی با بیان اینکه روز جمعه در سراسر جهان شاهد افزایش جان باختگان ناشی از کرونا بودیم، اظهار کرد: وقتی به خبرهای محلی نگاه می‌کنید همه آنها درباره آمریکا است اما هرگز درباره آنچه که در جهان می‌گذرد حرفی نمی‌زنند.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد: شرایط در مکزیک، برزیل، کشورهای زیادی در اروپا و روسیه که مشکل فوق‌العاده‌ای دارد، به سمت وحشتناکی پیش می‌رود. این یک مشکل جهانی است.

ترامپ همچنین اظهار کرد در این هفته همچون هفته‌های پیشین نشست‌های خبری مربوط به کرونا را از سر می‌گیرد و افزود: من فکر می‌کنم کارهای زیادی درباره واکسن و دارو انجام شده است. شرکت‌های بزرگی روی آن کار می‌کنند و موفقیت‌های زیادی در گذشته داشته‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون رمدیسیور نتیجه خوبی برای درمان بیماران کرونایی داشته است، گفت ما با سراسر جهان درباره واکسن و داروی کرونا در حال تعامل هستیم.

[ad_2]

Source link