دانستن علائم بوتولیسم

[ad_1]

بوتولیسم نادر اما بسیار خطرناک فرم از مسمومیت غذایی ناشی از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم. به عنوان باکتری کلستریدیوم رشد آنها منتشر می کنند قدرتمند سم یا عصب سم. این سم حملات قربانی سیستم عصبی مرکزی شروع در عضلات چشم و صورت. اولین علائم ممکن است تاری دید خشکی دهان و مشکلات بلع ، قربانی ممکن است شکایت از دوبینی و سرگیجه و پلک ممکن است افسرده و مایوس شدن. قربانی همچنین ممکن است تجربه و ضعف عضلانی و گفتار ممکن است نامفهوم. نوزادان و کودکان بسیار جوان ظاهر خواهد شد بی حال شل و يبوست. همه این علائم منعکس کننده روند پيشرونده فلج.

اگر درمان آغاز شده است که فلج پیشرفت به گلو و قفسه سینه و سپس به بازوها و پاها عضلات شکم و عضلات که تنظیم تنفس. زمانی که سم بر دیافراگم و عضلات قفسه سینه, تنفس است که با دخالت و اگر بیمار درمان نشود به شدت او و یا او ممکن است مرد از خفگی.

یکی از مشکلات در درمان بوتولیسم است به جلو. بوتولیسم می تواند به تشخیص علائم و اما برای رد کردن سایر بیماری های احتمالی و یا منابع نوروتوکسین یک آزمایشگاه تست باید انجام شود که نیاز به تزریق یک نمونه از خون بیمار و یا مدفوع به یک ماوس; آن طول می کشد تا 48 ساعت برای تعیین اینکه آیا باکتری های در حال رشد در موش. اگر بوتولیسم مشکوک است و تشخیص سریع و درمان ممکن است تمرکز بر روی از بین بردن هر گونه باقی مانده مواد غذایی آلوده توسط القای استفراغ یا شروع تنقیه. درمان همچنین شامل یک توکسین ماده ای است که تداخل با عمل botulin سم در خون است. توکسین درمان می تواند در جلوگیری از این بیماری از پیشرفت اما بیمار ممکن است به تجربه علائم ناتوان برای ماه می باشد. اگر این اختلال پیشرفت کرده است به دخالت عضلات تنفسی بیمار ممکن است نیاز به دستگاه تنفس مصنوعی برای کمک به تنفس است.

اسپور کلستریدیوم باکتری ها به طور گسترده ای در خاک هر دو در طبیعت و در زمین های کشاورزی در دریاچه و جریان تخت و حیوانات در روده دستگاه از پستانداران و ماهی و در آبشش خرچنگ و صدف. با وجود شیوع آن کلستریدیوم بوتولینوم می شود یک تهدید تنها زمانی که شرایط رسیده برای اسپور به رشد و تولید خود را قوی سم. شکست به مواد غذایی را به اندازه کافی حرارت به کشتن اسپور آلوده کنسرو و یا حفظ تجهیزات و uneviscerated ماهی (خود جرات چپ در زمانی که آنها در حال کنسرو شده) تمام شده است و دخیل در شیوع بیماری بوتولیسم

بسیاری از قسمت های بوتولیسم ناشی از خانه کنسرو به خصوص لوبیا سبز که در آن درجه حرارت نمی شد به اندازه کافی بالا برای کشتن تمام اسپور. سوسیس و غذاهای کودک و کنسرو شده, غذاهایی مانند ماهی قزل آلا گسترش فلفل قرمز و گوشت خورش را همه شناخته شده است به عنوان منبع مسمومیت بوتولیسم. هر می تواند به نظر می رسد که تورم مشکوک است و باید استفاده نمی شود.

اگر شما یا یک دوست را دچار اثرات جدی از مسمومیت بوتولیسم و شما بر این باورند که نادرست غذا آماده شد منبع مسمومیت شما باید در اسرع وقت با تجربه مسمومیت غذایی وکیل برای دیدن اینکه آیا شما یک ادعا است. شما باید به عنوان به زودی به عنوان ممکن است قبل از شواهدی است که می تواند شناسایی منبع از مواد غذایی از دست داده و یا نابود شده است.

[ad_2]