داعش روستایی در دیاله عراق را گلوله باران کرد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

این منبع در گفت وگو با «المعلومه» افزود که داعش روستای «ام الحنطه» در حومه شهر «جلولا» در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی بعقوبه مرکز استان دیاله را با هفت گلوله خمپاره هدف قرار داد.

به گفته وی، گلوله های خمپاره بدون وارد آمدن تلفات و خسارت در باغ های نزدیک روستا فرود آمد.

این منبع افزود که نیروهای امنیتی برای ردیابی و شناسایی محل شلیک خمپاره ها عملیات جست و جو در اطراف روستای ام الحنطه و مناطق نزدیک آن را آغاز کردند.

ام الحنطه بزرگترین روستای ناحیه «شیخ بابا» در جلولا است و هر از گاهی در معرض حملات خمپاره ای قرار می گیرد که منجر به وارد آمدن تلفات و خسارت می شود.

استان دیاله در شرق عراق از کانون های اصلی فعالیت و عملیات تروریستی باقیمانده عناصر داعش است.

در ماه های اخیر، حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در منطقه بین استان های کرکوک، صلاح الدین و دیاله معروف به «مثلث مرگ» افزایش یافته است.

در ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس‌گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را اعلام کرد.

با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در دو ماه گذشته به حملات خود علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.

نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده بیش از ۶۰ عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

[ad_2]

Source link