خطر لامپ‌های خیابان برای سلامتی و احتمال ابتلا به سرطان سینه

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

سرویس سلامت- تحقیقی تازه نشان می‌دهد که در معرض لامپ‌های خیابانی بودن به میزان ۱۰ درصد احتمال ابتلا به سرطان سینه را در زنان افزایش می‌دهد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ کارشناسان با توجه به نتیجه این پژوهش هشدار می‌دهند زنانی که در مناطق شهری زندگی می‌کنند بیش از سایرین در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند. نتیجه این ارزیابی نشان می‌دهد که در معرض نور لامپ‌های خیابانی قرار گرفتن در شب به میزان ده درصد خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می‌دهد.

دانشمندان در انستیتو ملی سرطان امریکا با مقایسه نرخ ابتلا به سرطان سینه تاثیر این موضوع بر دو میلیون زن در سرتاسر جهان را در هر سال بررسی کردند. همچنین، آنان عکس‌های ماهواره‌ای گرفته شده از خیابان‌ها را نیز بررسی کردند. بررسی‌ها نشان می‌دادند احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنانی که در بازه زمانی بیش از ۱۶ سال در معرض نور لامپ‌های خیابانی قرار داشتند بیش از سایرین بوده است.

نتایج حاصل از بررسی دیگری توسط پژوهشگران دانشکده پزشکی هاروارد نشان می‌داد که در معرض نور مصنوعی قرار گرفتن ساعت بیولوژیک زنان را دچار اختلال می‌کند و همین موضوع مانع از ادامه روند بیولوژیک طبیعی بدن می‌شود که باعث متوقف شدن یک هورمون محافطت کننده می‌شود و در نتیجه آن فرد مبتلا به بیماری می‌شود.

در بررسی دانشگاه هاروارد ۱۱۰ هزار نفر در سرتاسر امریکا در بازه زمانی ۱۵ ساله مورد بررسی قرار گرفتند. در آن بررسی مشخص شد زنان در معرض نور مصنوعی قرار گرفته ۱۴ درصد بیش از سایرین احتمال ابتلای شان به سرطان سینه وجود دارد.

[ad_2]

Source link