خرید فن کویل

طریق انتخاب و خرید فن کویل

چنانچه می خواهید از فن کویل برای تأمین سرمایش و گرمایش فضای آیتم نظر خویش به کار گیری فرمائید و دقیقاً نمی‌دانید خوبتر میباشد از چه گونه فن کویل، حساس چه ظرفیت، برند، بها و مشخصاتی به کارگیری نمایید، در ادامه این مطلب با ما باشید تا به همگی سوال ها شما در خصوص مشخصات، قیمت و خرید، مشخصات فنی و بهترین اشکال فن کویل سقفی، زمینی، دیواری و کانالی جواب دهیم.

 فن کویل (Fan Coil Unit) کوچکترین جزء سیستم تهویه مطبوع می‌باشد و در واقع یک مبدل تبدیل انرژی از آب به هوا است و دست‌کم اجزای تشکیل دهنده آن شامل کویل، موتور و فن دمنده هوا می‌باشدفن کویل ها اهمیت اشکال مختلفی از نظر محل نصب، صورت ظاهری و نوع کاربری می‌باشند و در انواع سقفی، دیواری، زمینی، کاستی سقفی و کانالی تولید و عرضه می‌شوندفن کویل های معمولی معمولا تک کویل یا دو لوله‌ای می‌باشند و به طور هم‌زمان امکان تغییر تحول وضعیت از حالت سرما به گرما را ندارند (مگر در حالتی اهمیت کارگزاری شیرهای برقی چهار راهه).

• فن کویل ها اهمیت عبور هوا از در بین کویل مسی حاوی آب سرد در تابستان و کویل حاوی آب گرم در زمستان، وظیفه‌ی تأمین هوای خنک و هوای گرم در فصول متفاوت سال را به عهده دارند.

 • به طور کلی به کار گیری از فن کویل، در مواقعی که دمای هر یک از فضاها به طور جداگانه کنترل شود و همینطور از انتقال و جا به جایی هوا و آلودگی احتمالی در میان فضاهای مختلف یک واحد یا یک ساختمان، پرهیز به کار آید؛ آیتم قابل قبولی است.

 • دقت داشته باشید که قبل از پیشنهاد و خرید فن کویل گزینه نیاز، چپ یا این که راست بودن محل اتصال لوله‌های فن کویل را مشخص نمایید.

 پارامترهای مهم در تعیین فن کویل عبارتند از:

1-     نوعفن کویل ها اصلی اشکال متفاوتی نظیر فن کویل زمینی، روبروزن، شیبدار، توکار، فن کویل سقفی، کاستی سقفی چهار طرفه و دو طرفه، فن کویل دیواری ، فن کویل کانالی و … می باشند که بر حسب آیتم و مدل کاربری به وسیله کارشناسان انتخاب می گردند.

2-     ظرفیتاولی عامل در تعیین فن کویل، مناسب بودن گنجایش سرمایش و گرمایش آن می باشد. در زمان نظارت ظرفیت فن کویل که بر مبنای میزان بار برودتی تمام (محسوس و نهان تبخیر) هر فضا گزینش می گردد، همواره کارایی نمایید که ظرفیت فن کویل را در بدور میانگین مبنای بررسی قرار دهید.

3-      گنجایش فن کویل آیتم نیاز برای هر یک از متراژهای ارائه شده جدول ذیل به رخ تقریبی بر شالوده شرايط دمای طرح باطن و در دور حد بخش اعظم فن در نظر گرفته شده است و در به دور متوسط ضريب تصحيح حجم هوادهی فن کویل ها نسبت به به دور تند حدود 0.8 و در مورد توان سرمايش و گرمايش تقریباً حدود 0.85 مي باشد.

4-     ابعادفن کویل انتخابی می بایست از حیث ابعاد هم در محل مورد نظر قابل کارگزاشتن باشدمسئله ابعاد به خصوص در گزینه فن کویل های سقفی و فن کویل کاستی از حیاتی ویژه ای برخوردار است. (توجه: قبل از توصیه همگی بعد ها را مجدداً تحلیل نمائید).

5-     کویل: کویل در واقع همان محل عبور سیال سرد یا این که گرم می باشد و به طور معمول از کالا لوله های مسی دارای فین های آلومینیومی ایجاد می شود.

6-     بدنهخوبتر هست بدنه فن کویل یکپارچه باشد تا در طول روزگار سبب ساخت لرزش و صدا میان بخش های مختلف بدنه نشود.

7-     موتور: الکتروموتور در گونه های سه به دور و حداکثر ۸ بدور بر روی فن کویل ها قابل نصب می باشدهمینطور ممکن می باشد به شکل یکپارچه و یا قابل تعمیر ساخته شوند گونه های متمایز هم در خصوص بوش شفت و یا این که بلبرینگ دارا‌هستند که در کارایی درازمدت و مرحله صدا اثر گذاری گذار استواجب است موتور به کار رفته در فن کویل از مدل چند دور و قلیل صدا حیاتی بلبرینگ های مضاعف مطمئن باشد تا صدای کارکرد تیم الکتروموتور و فن کارگزاشتن شده بر روی آن کاهش از 35 دسی بل باشد.

8-     فن: جابجایی هوا از روی کویل و حرکت هوا وظیفه فن هوادهی در فن کویل ها می باشد. در تولید کننده های متفاوت اهمیت اعتنا به مرحله صدای تولیدی گوناگون و تامین فشار آیتم نیاز هوا به جهت عبور از بر روی کویل دریچه فن کویل یا این که کانال، طراحی های متمایز در فن های مورد استفاده در گونه های فن کویل ها وجود داراست و معمولا در تولید همین فن ها از جنس فلز یا نوعی پلاستیک برای تولید آن استفاده می‌شود که هر کدام مزایا و معایب یگانه خویش را دارا هستند که اهمیت دقت به جور کاربرد فن کویل گزینش خواهند شد.

9-     فشار کاراهمیت توجه به این که در ساختمان های بلندتر از 15 طبقه فشار آب داخل کویل بیش از 6 بار خواهد بود هنگام گزینش فن کویل به موضوع دارای فشار آب باطن کویل برای برج های بلند سکو هم توجه فرمایید.

10-زیبائی: زیبائی فن کویل خصوصاً فن کویل زمینی که عملاً یکی از از اجزاء داخلی ساختمان شما محسوب می شود نیز در گزینش فن کویل مورد اعتنا قرار گیرد.

11-کنترلدوران استارت، تغییر بدور یا انقطاع عملکرد الکتروموتور فن هوادهی در فن کویل ها هم به رخ دستی و نیز بصورت اتوماتیک قابل انجام استولی بهترین روش، خصوصا برای فن کویل های سقفی، دیواری و کاستی، به کارگیری از ترموستات اتوماتیک دو فصل سه به دور و به کارگیری از شیر سه راهه برقی می باشد.

درباره خرید فن کویل حیاتی گارانتی دارای بخش اعظم بدانیم

در دنیای مدرن امروزی ابزار و تجهیزات اکثری در کلیه حوزه ها تولید و در اختیار افراد در سراسر دنیا قرار می گیرد. سیستم تهویه مطبوع نیز حساس گستردگی فوق العاده بالایی می باشد، که تولید کننده های تجهیزات گرمایشی و سرمایشی هر ساله وسایلی مطابق تازه ترین تکنولوژی ها ساخت و ارائه می نمایندفن کویل زیرشاخه تهویه مطبوع و تاسیسات ساختمان میباشد که وظیفه ی تامین گرمایش و سرمایش گوشه و کنار را به عهده دارد

 به کارگیری از این سیستم تهویه مطبوع در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری بیشترین کارایی داشته و در روزهای سرد و گرم هوایی مطبوع در گوشه و کنار ایجاد می نمایدخرید فن کویل در ساختمان های بزرگ از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه بوده و با کمترین مقدار هزینه جهت نصب و نگه داری نسبت به سایر وسایل شبیه در همین راستا می باشد همچنین دیگر تجهیزات گرمازا و سرمازا حذف شده و حیاتی یک وسیله می اقتدار براحتی هوای گوشه و کنار را به جايگاه مطلوب و دلخواه تنظیم نمود.