تمدید قرنطینه در کرواسی

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از خبرگزاری رویترز، دیور بازینوویچ، وزیر کشور کرواسی اعلام کرد که قرنطینه در کشور به مدت ۱۵ روز دیگر تمدید شده است. وی هم‌چنین افزود، دولت در حال بررسی این مسأله است که آیا می‌توان محدودیت‌های قرنطینه در کشور را به صورت محدود کاهش داد.

ماه گذشته دولت کرواسی تمام مغازه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها، مدارس، موسسات آموزشی و سیستم حمل و نقل عمومی را به دلیل گسترش کرونا تعطیل اعلام کرد و تنها به فروشگاه‌های مواد غذایی، داروخانه‌ها و پمپ‌بنزین‌ها اجازه فعالیت داد.

به کروات‌ها تنها برای خرید ملزومات و یا مراجعه به پزشک و انجام ورزش‌های فردی نه به صورت گروهی اجازه تردد و خروج از خانه‌هایشان داده شده بود.

کرواسی تاکنون یک‌هزار و ۸۳۲ مورد ابتلا به کرونا و ۳۹ مورد فوتی را گزارش کرده است.

روز شنبه با ثبت ۱۸ مورد ابتلا به کرونا، کرواسی شاهد کمترین میزان گزارش روزانه مبتلایان از ۱۷ مارس در کشور بوده است.

بازینوویچ اعلام کرد که دولت تصمیم گرفته است قرنطینه و اقدامات پیشگیرانه به منظور مبارزه با کرونا را برای ۱۵ روز دیگر یعنی تا ۴ ماه مه تمدید کند.

وی هم‌چنین گفت: دولت در حال بررسی طرح‌هایی است که امکان بازگشایی و فعالیت مجدد برخی واحدهای اقتصادی در کشور را فراهم می‌کند و در عین حال به حفظ سلامت شهروندان نیز توجه خواهد شد.

از جمله‌ی این اقدامات می‌توان کاهش محدودیت‌های تردد و خروج از خانه‌ها را نام برد، اما سفر کردن هم‌چنان ممنوع خواهد بود. سفر کردن تنها به دلایل ضروری تجاری و یا پزشکی امکان‌پذیر خواهد بود.

دولت کرواسی قرار است روز پنج‌شنبه برای رسیدگی به این اقدامات تشکیل جلسه دهد.

در حالی که دولت هنوز گزارشی از میزان تأثیر کرونا بر اقتصاد کرواسی منتشر نکرده است، با توجه به وابستگی کرواسی به صنعت گردشگری صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده که این کشور با رکود ۹ درصدی در سال ۲۰۲۰ مواجه می‌شود و بانک جهانی میزان رکود اقتصادی این کشور را ۶/۲ درصد پیش‌بینی کرده است.

[ad_2]

Source link