ترامپ کارکنانش را به خانه فرستاد/انگلیس در یک قدمی فاجعه

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

کشورهای انگلیس با 5,525 ، روسیه با 4,785 آمریکا با 4,652، ایتالیا با 3,491 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا بیشترین آمار را از 24 ساعت گذشته تا کنون به خود اختصاص داده اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

آمریکا

رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود درباره شیوع کرونا در ایالات متحده، اوباما را متهم به همکاری در اشاعه ویروس کرد و اعلام کرد که تلفات این کشور به 65 هزار نفر می رسد.

ترامپ کارکنانش را به خانه فرستاد/انگلیس در یک قدمی فاجعه

به گزارش وب سایت شبکه خبری سی ان ان، دونالد ترامپ درباره گسترش کووید-۱۹ در آمریکا، با حمایت از اندک طرفدارانش که به خیابان‌ها آمدند و خواستار برطرف شدن قرنطینه بودند، افزود: آنها در نظر من افراد بسیار مسئولیت‌پذیری هستند. وی درباره پیام توئیتری که صبح امروز برای ترغیب این معترضان در میشیگان، ویرجینیا و مینه‌سوتا منتشر کرده بود، هم گفت: من احساس راحتی بسیاری دارم. در حالی که معترضان در چند ایالت با محدودیت‌های آمد و شد ناشی از شیوع ویروس کرونا مخالفند و می‌گویند باعث آسیب به آنها شده، مقام‌های بهداشتی تاکید دارند که لغو زودهنگام قرنطینه‌ها به بازگشت کرونا خواهد انجامید. در این میان دونالد ترامپ هم در توییتر خواستار “آزادی” چند ایالت از قید قرنطینه شده، ایالت‌هایی که فرمانداران آن دموکراتند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در یک رشته توییت نوشت: “مینه‌سوتا را آزاد کنید”، “میشیگان را آزاد کنید” و کمی بعد هم توییت کرد “ویرجینیا را آزاد کنید”.

ترامپ کارکنانش را به خانه فرستاد/انگلیس در یک قدمی فاجعه

رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست خبری خود در کاخ سفید همچنین گفت، ۸۰ میلیون آمریکایی بسته حمایتی کروناویروس دریافت کرده و دولت واشنگتن قرار است ۱۹ میلیارد دلار برای کمک به کشاورزان ایالات متحده در نظر بگیرد. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک همچنین قرار است بسته کمک‌های مالی به کشاورزان شامل ۱۶ میلیارد دلار به صورت پرداخت مستقیم و سه میلیارد دلار با عنوان خرید و توزیع غذا در نظر گرفته شود. آمار مبتلایان در این کشور تا کنون 715,105 تن است که با اضافه شدن 735 مورد فوت دیگر شمار کشته شدگان به عدد 37,889 می رسد. گفته شده است که 540 تن از کشته شدگان مربوط به نیویورک و در 24 ساعت گذشته تا کنون بوده است.

در دیگر خبر 713 تن از کارکنان دو مجموعه ترامپ در فلوریدا به علت شیوه کرونا محل کار خود را ترک کردند. به گزارش سی ان ان، 560 تن از کارکنان مربوط به ترامپ نشنال دورال و 163 تن نیز مربوط به «مارالاگو» است.

انگلیس

اتحادیه «یونیسن» در انگلیس درباره احتمال امتناع کادر درمان این کشور از کار کردن در روزهای پایانی هفته (امروز و فردا) به دلیل کمبود تجهیزات حفاظت شخصی هشدار داده است.به گزارش روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، «مت هنکاک» وزیر بهداشت انگلیس می‌گوید نمی‌تواند تضمین کند که بیمارستانهای این کشور در روزهای آتی تجهیزات کافی داشته باشند.پیش از این روسای سرویس سلامت همگانی بریتانیا از دکترها و پرستارها خواستند بدون روپوش محافظتی کامل بیماران کرونایی را مداوا کنند. این در حالی است که سرویس بهداشت عمومی انگلیس طی دستورالعملی پوشش جراحی ضدآب را برای جلوگیری از نفوذ ترشحات بیماران به دهان یا بینی کادر درمانی ضروری اعلام کرده بود.

میرر نیز گزارش داده است که 15000مسافر در روز وارد انگلیس می شوند بدون اینکه تست کرونایی از آنها گرفته شود. به گفته وزیر بهداشت انگلیس مسافران بیشتر از کشورهای آسیب دیده از کرونا مانند چین، آمریکا و ایتالیا وارد این کشور می شوند. آمار مبتلایان در این کشور تا کنون 114,217 تن است که با اضافه شدن 888 مورد فوت دیگر شمار کشته شدگان به عدد 15,464 می رسد.

ایتالیا

به گزارش سی ان ان، در ایتالیا شرکت فراری تولید کننده اتومبیل های اسپورت اعلام کرده است که می خواهد دریچه های تنفسی و دیگر ملزومات آن را برای ماسک های تنفسی تولید کند.

به گزارش نیویورک تایمز، این کشور همچنین شاهد کاهش بیماران مبتلا به کووید 19 بوده است. در حالی که تا دو هفته پیش بیش از 4000 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری بودند این رقم هم اکنون به 2812 رسیده است و کار کادر درمان را آسانتر کرده است. متخصصین می گویند این کاهش به دلیل مقررات قرنطینه ای بوده است که از 10 مارچ وضع شده که باعث کاهش شیوع ویروس کرونا شده است. آمار مبتلایان در این کشور تا کنون 175,925 تن است که با اضافه شدن 482 مورد فوت دیگر شمار کشته شدگان به عدد 23,227 می رسد.

اسپانیا

به گزارش سی ان ان، دولت اسپانیا گفت که پلیس این کشور بیش از 80،000 مورد برای محافظت از قربانیان خشونت جنسیی در ماه اول تعطیل ثبت کرده است. براساس آمار و ارقام منتشر شده توسط وزارت کشور ، پلیس ملی و گارد مدنی در طول 83 روز اول تعطیل در سراسر کشور ، 83،341 مداخله نظارتی و حفاظتی به درخواست قربانیان خشونت جنسی انجام داده اند که این افزایش 25 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال 2019 نشان می دهد. براساس آمارهای رسمی که روز شنبه توسط وزارت بهداشت صادر شد ، بیش از 20,043 نفر اکنون در اسپانیا بر اثر ابتلا به کرونا باخته اند. 41 تن نیز طی روز گذشته تا کنون جان باخته اند. در کل اسپانیا 191,726 مبتلا دارد.

روسیه

به گزارش مسکو تایمز، با افزایش همه گیری ویروس کرونا ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه جشن 75 سالگی پیروزی شوروی در جنگ جهانی دوم را به تعویق انداخت. بنابراین برگزاری رژه نظامی در “روز پیروزی” در تاریخ 9 ماه مه (20 اردیبهشت ماه) به زمان دیگری موکول می شود. آمار مبتلایان در این کشور تا کنون 36,793 تن است که با اضافه شدن40 مورد فوت دیگر شمار کشته شدگان به عدد 313 می رسد.

ایران

در ایران نیز رئیس جمهور روز شنبه در جلسه با روسای کمیته‌های اجتماعی، امنیتی، آموزشی، اداری، بهداشتی، آموزش عالی، پشتیبانی، اصناف و اقتصادی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ارزیابی های دستگاه های مرتبط از جمله وزارت بهداشت و درمان از اجرای یک هفته‌ای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در استان‌ها حکایت از همراهی و همکاری نسبتا رضایت‌بخش مردم دارد، گفت: همکاری مردم با اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند موجب کاهش روند گسترش بیماری در برخی‌ استان‌ها و ایجاد روند ثابت در دیگر استان‌ها شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید در زمینه رفت و آمد ایرانیان خارج از کشور یا اتباع بیگانه که سفر آنها ضروری است پروتکل‌های دقیق تعریف شود، افزود: وزارت بهداشت و درمان با همکاری وزارت امور خارجه و راه و شهرسازی ماموریت دارند تا دستورالعمل‌های دقیق را در این راستا تدوین و پس از تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا نسبت به اطلاع‌رسانی آن اقدام کنند، تا بر اساس آن رفت و آمدهای ضروری که غالباً مرتبط با تبادلات تجاری با سایر کشورها و همسایگان یا بازگشت ایرانیان بوده و برای کسانی است که ناگزیر از سفر به ایران هستند انجام شود و بتواند شرایط را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای سفر به ایران مهیا کند.

[ad_2]

Source link