تبعیض AFC در حق تیم‌های ایرانی

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: تصمیمات اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره اسکان تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در قطر، به شکل بسیار روشنی با تبعیض علیه تیم‌های ایرانی همراه شده است و در این بین ناکارآمدی رایزنی مدیران بیش از هر چیزی در ذوق مخاطبان فوتبال ایرانی می‌زند.

 کنفدراسیون فوتبال آسیا بار دیگر تصمیم جنجال برانگیزی را به نفع تیم‌های عربستانی گرفته تا تبعیض این نهاد علیه تیم‌های ایرانی بیش از همیشه به چشم آید.

تبعیض آشکار علیه تیم‌های ایرانی

AFC ارزان‌ترین هتل مورد تایید خود را در اختیار تیم‌های ایرانی قرار داده که این موضوع طی روزهای گذشته با اعتراض رسمی استقلال هم مواجه شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برای نمایندگان هر کشور یک هتل را در نظر گرفته و هزینه های مربوط به پرواز و اسکان را هم خودش پرداخت می کند. این نهاد بین‌المللی برای انجام هماهنگی‌های مربوط به این موضوع مذاکرات خود را با فدراسیون‌های عضو خود انجام داده که در این زمینه فدراسیون فوتبال ایران نیز امور مربوط به چهار نماینده ایران را با هماهنگی AFC انجام داده است.

با این حال برخلاف سایر کشورها که هتل پنج ستاره در اختیار گرفته‌اند، به تیم‌های ایرانی هتل چهار ستاره اختصاص یافته که با توجه به وجود پرشمار هتل‌های پنج ستاره در کشور میزبان جام جهانی، بسیار عجیب است و موجب ناراحتی تیم‌ها هم شده است.

این در حالی است که پیش از رایگان شدن اسکان تیم‌ها، استقلال هتل پنج ستاره‌ای را برای تیمش در نظر گرفته بود که فدراسیون فوتبال اعلام کرده همه تیم‌ها باید در هتل مورد تایید AFC اسکان داشته باشند و در نتیجه هتل ۴ ستاره در مقایسه با هتل‌های ۵ ستاره نمایندگان سایر کشورها به ایران اختصاص یافته است!

از سوی دیگر اگر به تعداد تیم‌های حاضر در منطقه غرب آسیا هم نگاه شود، ایران و عربستان بیش از سایر کشورها نمایندگانی را در این مرحله دارند و ایران هم مانند عربستان مستحق داشتن دو هتل برای اسکان چهار تیم خود است تا همانند سعودی‌ها، کرامت و شان تیم‌های ایرانی هم در مجامع بین‌المللی حفظ شود و از این حیث به اعتبار ایران لطمه‌ای نخورد.

خواب مسئولان فوتبال ایران

تمام این اتفاقات در حالی رخ داده که فدراسیون فوتبال مسئول مستقیم مذاکره با AFC بوده و چنین اتفاقی رقم خورده است اما به اینکه حق تیم‌های ایرانی در مرحله اسکان و ترانسفر ضایع شده توجهی نشده است.

حال مشخص نیست که فدراسیون فوتبال نسبت به این موضوع اعتراض کرده و چنین اتفاقی برای تیم‌های ایران در آسیا رقم خورده یا AFC بدون دردسر خاصی این تبعیض آشکار را علیه ۴ نماینده ایران در آسیا روا داشته است و سکوت فدراسیون فوتبال را به دنبال داشته است.

حدود ۲۰ روز تا شروع این رقابت‌ها باقی مانده و بهتر است فدراسیون فوتبال ایران هم شرایط مشابه با شرایط تیم‌های عربستانی را برای نمایندگان ایران فراهم کند و جلوی ضایع شدن حق فوتبال ایران را بگیرد.

[ad_2]

Source link