تبدیل شماره کارت به شماره حساب شبا در کلیه بانکها + آدرس سایت (آموزش)

با وارد کردن اطلاعات کاربری حساب، می توانید وارد همراه بانک ملت شوید و از قابلیت های آن استفاده کنید. اولین صفحه ای که همیشه شما در حین ورارد شدن به همراه بانک ملت مشاهده خواهید کرد، صفحه ورود می باشد که برای دسترسی و ایجاد حساب کاربری در همراه بانک ملت باید به شعب بانک ملت مراجعه کنید. از منو اصلی گزینه «تغییر رمز و خدمات رمز پویا» را انتخاب کنید. و- کاربر می تواند با مراجعه به قسمت تنظیمات کارت، نحوه عملکرد رمزکارت خود را مشخص نماید، لازم به ذکر است تا زمانی که رمز پویا فعال نباشد امکان استفاده از این خدمت امکان پذیر نخواهد بود. بانکها از شیوههای متفاوتی برای شمارهگذاری حسابهای مشتریانشان استفاده میکنند و به همین دلیل انتقال پول بین بانکهای گوناگون، دردسرساز خواهد شد. این سایت که بر اساس اصول کاربرپسندی(User Friendly) و ارائه آسان خدمات اینترنتی به عنوان یکی از خدمات قابل ارائه به دارندگان حسابهای متمرکز بانک ملت طراحی گردیده و امکان دریافت خدمات متنوعی را برای هریک از مراجعین به این سایت فراهم نموده است. ما در اینجا نحوه دریافت این شماره را در برخی از بانک های معروفتر در ایران آموزش خواهیم داد و سپس چگونگی دریافت شماره شبا را در باقی بانک ها ارائه خواهیم داد.

اگر اشتباهی در ورود شبا پیش آید، سامانه های بانکی از اشتباه مشتری (در اعلام شبا) یا متصدی بانک (در ورود اطلاعات شبا) آگاه شده و آن را گزارش می کنند. ابتدا شماره حساب خود را در دست داشته باشید و نوع آن را نیز بدانید. صفحه شماره حساب شبا در دیگر بانکها نیز درگاهی برای دسترسی سریع شما میباشد. محاسبه شبای دیگر بانکها. همچنین شما می توانید از شبای دیگران برای انتقال وجه به آنها استفاده کنید. البته یافتن شماره شبا با استفاده از شماره کارت مقدور نیست و برای این کار باید از شماره حساب بانکی استفاده کرد. البته اطلاعات تکمیلی هنوز اعلام نشده است و به محض انتشار از همین رسانه اعلام می شود. برای جابجایی پول بین بانکی به یک فرمت یکپارچه نیاز است. هر حساب بانکی دارای یک شناسه یکتاست که در ایران با نام شبکه بانکی ایران یا بهطور اختصار شبا شناخته میشود. برخی اوقات ممکن است با پیام متاسفانه اطلاعات ارسال شده نامعتبر و شما مجاز به انجام تراكنش نمي باشيد از طرف بانک مواجه شوید. در حال حاضر متاسفانه روشی برای محاسبه شماره شبای بانک ملت از طریق شماره کارت وجودندارد ، زیرا ممکن است یک شماره کارت بانک ملت به چند حساب ملت مختلف متصل باشد.

با کشیدن نوار قرمز به سمت بالا، می توانید گزینه خرید شارژ را برای خرید شارژ اپراتورهای مختلف انتخاب کنید که در این صفحه می توانید اپراتور، نحوه شارژ، نوع شارژ و مبلغ شارژ را انتخاب کنید. برای حواله هایی که از شبا در آنها استفاده می شود، نیاز به دانستن، ذکر و کنترل هیچگونه اطلاعاتی نظیر نام بانک، نام یا کد شعبه، شماره حساب، نوع حساب و درگیری با کدهای مختلف و گوناگون ندارید. با استفاده از این سرویس شما میتوانید امکان تبدیل شماره کارت به شماره حساب را در اختیار کاربران خود قرار دهید. با توجه به ماهیت دستور پرداخت های ساتنا که دارای سررسید همان روز (Value Same Day) می باشند، در صورتی که حواله (در بانک مبداء) در محدوده ساعت کار عادی بانک ها صادر شده باشد، وجه مربوط در همان روز کاری در بانک مقصد به حساب ذی نفع واریز می شود. به این ترتیب انتقال پول به حسابی در بانک دیگر، به سادگی دریافت نقدی و واریز به یک حساب در همان بانک قابل انجام است. شبا عبارت است از شناسه حساب بانکي ايران (IBAN) که توسط بانک مرکزي جمهوري …

به منظور دريافت شماره شناسه حساب بانکي ايران (شبا) براي حساب ها ي بانک ملت … شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار “شبا” نامیده می شود، شماره اي است ۲۴ رقمي که يک حساب بانكي را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانكي ايران مشخص مي كند. از این رو بانک ملت جدیدترین ورژن از همراه بانک ملت برای همه سیستم های موجود مانند: اندروید ، آی او اس ، ویندوز فون و جاوا را برای کاربران خود ارائه کرده است. مشتریان با در اختیار داشتن شماره “شبا”ی حساب خود قادر خواهند بود تا نقل و انتقال وجوه بین بانکی خود را با حداقل خطا و بدون ارائه اطلاعات اضافی انجام دهند. به گزارش روابط عمومی بانک ملت ، در راستای سیاست های بانک مرکزی و به منظور استانداردسازی شماره حساب های مشتریان در قالب شناسه حساب بانکی ایران (شبا) ، تمام شعب این بانک برای ارائه شماره حساب مذکور به مشتریان آمادگی دارند. با استفاده از این کد، انتقال پول از هر حساب شما در هر بانک به حساب دیگر در بانک دیگر به صورت الکترونیکی، با پیاده سازی سامانه تسویه ناخالص آنی «ساتنا» و سامانه پایاپای الکترونیکی «پایا» در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امکانپذیر شده است.

توجه : برای دانلود همراه بانک ملت می توانید با استفاده از این لینک از نمناک اقدام به دانلود آخرین نسخه همراه بانک ملت کنید. به منظور محاسبه شماره شبا و تبدیل آن به شماره حساب در بانک آینده به این لینک رجوع کنید. یا در دفترچه و برگه حساب خود به دنبال آن بگردید. شبا به منظور تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و بینالمللی بانکهای کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد ISO 13616 تعریف و تبیین شده است و برای نخستین بار در سایت بانک ملی ایران اجرا و عمومی شد. کلیه هزینه های این سایت با هزینه شخصی پرداخت می شود که امیدوارم از این پس از طریق تبلیغات تامین شود و همواره سعی می کنم تا مطالب آموزشی جدید و خواندنی را برای شما به ارمغان بیاورم. همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید، از طریق شماره حساب و با اطلاعات هویتی، قادر خواهید بود تا شماره شبا حساب خود را در سایت بانک آینده بدست آورید.