بیشترین تلفات کرونا باید برای چین باشد نه ما

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

 به ادعای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا این آمارها نادرست است؛ وی در جریان نشست خبری کاخ سفید گفت:‌ ما بیشترین تلفات را در جهان نداریم، بیشترین تلفات بایستی مربوط به چین باشد. چین یک کشور پهناور و بزرگ است. این یک مشکل بسیار بزرگ است. به همین دلیل، تعداد تلفات بایستی در این کشور بیشتر باشد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت: همیشه درباره ووهان صحبت شده و خارج از آن سخنی به میان نیامده است. عدم صداقت چین درباره شیوه عملکرد ویروس کرونا یک وضعیت ناراحت کننده است.

در همین حال، دولت واشنگتن در حال بررسی منشا همه‌گیری ویروس کرونا است و اعلام کرده این مساله را رد نمی‌کند که این ویروس از یک آزمایشگاه تحقیقیاتی بر روی خفاش‌ها در ووهان چین انتشار یافته باشد.

روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری فاکس نیوز از قول منابعی که خواستند نامشان فاش نشود، اعلام کردند که این ویروس به صورت تصادفی از یک مرکز حساس آزمایش‌های بیولوژیکی در ووهان نشت کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گزارش‌های فاکس نیوز را رد کرد و گفت، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که هیچ شواهدی درباره اینکه این ویروس در آزمایشگاه ایجاد شده، وجود ندارد. بسیاری از کارشناسان مشهور پزشکی در جهان بر این باورند که فرضیه نشت آزمایشگاهی این ویروس هیچ پایه علمی ندارد.

در همین حال، ترامپ به خبرنگاران گفت، ایالات متحده به دنبال منشا این ویروس و پاتوژن آن است.

وی ادامه داد: مسائل عجیب زیادی در حال رخ دادن است اما تحقیقات زیادی هم انجام می‌شود و ما آن را می‌یابیم.

[ad_2]

Source link