برنامه های میکروسکوپ آزمایشگاهی

برنامه های میکروسکوپ آزمایشگاهی
هدف هر میکروسکوپ آزمایشگاهی تولید تصاویر شفاف و با کیفیت بالا است ، خواه یک میکروسکوپ نوری ، که از نور برای تولید تصویر استفاده می کند ، میکروسکوپ الکترونی روبشی یا انتقال (با استفاده از الکترون) یا میکروسکوپ پروب اسکن (استفاده از پروب) . میکروسکوپ های عمودی رایج ترین نوع هستند که سیستم روشنایی در زیر مرحله و سیستم لنز در بالا وجود دارد. میکروسکوپ های معکوس ، به ویژه برای کشت سلولی مفید ، این پیکربندی را معکوس می کنند. برنامه های کاربردی شامل بیوتکنولوژی ، تحقیقات دارویی ، نانوفیزیک ، میکروالکترونیک و زمین شناسی است.

میکروسکوپهای مرکب که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند ، معمولاً دو چشمی هستند (دو چشم) و از چندین لنز برای تولید یک تصویر 2 بعدی استفاده می کنند. آنها می توانند حداکثر بزرگنمایی در حدود 1500X را بدست آورند و برای استفاده در زیست شناسی و آزمایشگاه های پزشکی قانونی مشهور هستند. میکروسکوپهای استریو با بزرگنمایی کمتر ، 3 بعدی مشاهده می کنند و در تغییرات ثابت و بزرگنمایی در دسترس هستند. میکروسکوپ های دیجیتال ، چشم ها را از بین می برند ، و نوری را با دوربین CCD برای مشاهده تصاویر بر روی صفحه رایانه ترکیب می کنند.

این تکنیک ها از میدان روشن ساده تا darkfield ، کنتراست فاز ، کنتراست تداخل دیفرانسیل ، کانفوکال (مفید برای نمونه های ضخیم) و میکروسکوپ فلورسانس است که همچنان به اثبات مقدار آن در مناطقی مانند زیست شناسی سلولی ، ژنتیک و جنین شناسی می پردازد. استفاده از نور قطبی در میکروسکوپ های قطبی باعث افزایش کنتراست تصویر می شود.

میکروسکوپ میکروسکوپ استریو میکروسکوپ فلورسانس معکوس میکروسکوپ آزمایشگاهی میکروسکوپ دیجیتال

چگونه میکروسکوپ آزمایشگاهی را انتخاب کنم؟
اجزای اصلی میکروسکوپ نوری شامل اپتیک ، مرحله ای برای پشتیبانی از نمونه و منبع نور است. با این وجود ، بسته به نیاز و بودجه شما ، این ویژگی ها می توانند بسیار ساده و بسیار پیچیده باشند. یک طراحی پیشرفته می تواند دارای چندین تصویرگر ، قطبشگر ، گزینه های DIC و کنتراست فاز ، پیوست های فلورسانس ، کنترل نوردهی خودکار و قابلیت های بزرگنمایی باشد.

از آنجا که اهداف کیفیت تصویری را که میکروسکوپ تولید می کند ، تعیین می کنند ، منطقی است که با یکی از آنها شروع شود که اکثر ناهنجاری های نوری را از بین می برد. انواع آن شامل اهداف طرح ریزی شده ، نیمه آپوکرومات و آپوکرومات و اهداف آب و روغن می باشد.

بسته به کاربرد شما ، ویژگی های اضافی که می توانید به دنبال آن بگردید شامل دیافراگم های عددی بالا ، مسافت طولانی کار ، اهدافی که امکان تصویربرداری چند حالته ، قابلیت حرکتی دیجیتال و پیشرفته و سیستم های روشنایی به روز را دارند.

برای کشف و مقایسه میکروسکوپ های آزمایشگاهی تولید کنندگان مختلف

برنامه های میکروسکوپ آزمایشگاهی