بررسی و آشنایی با کاربرد های تشک لبه دار

سیسمونی یعنی تهیه و خرید همه لوازم و وسایل مورد نیاز نوزاد که بالش و تشک هم جزو همین لوازم به حساب می آید. معمولا پدر مادر ها قبل از این که نوزاد به دنیا بیاید این وسایل را تهیه می کنند.

اما تشک لبه دار چیست؟ می دانید هنگامی که نوزاد تازه متولد شده نیاز به رسیدگی بیشتر از جانب شما را دارد و خود شماهم بسیار به او توجه می کنید و همیشه مراقب او هستید به طوری که برخی از مادران حتی هنگام خواب هم می خواهند که نوزاد در کنارشان باشد تا بتوانند در سریع ترین زمان ممکن بیدار شوند و به او رسیدگی کنند. اما خواباند نوزاد در کنار خود ایمن نیست چرا که ممکن است هر کدام از والدین به او فشار آورده و موجب خفگی کودک بشوند.

 

تشک لبه دار برای نوزاد

 

به همین منظور تشک های کوچکی به نام تشک لبه دار طراحی شد که اگر تخت به اندازه کافی جا داشته باشد، بتوانید آن را در تخت قرار دهید و اگر هم تخت کوچک بود می توانید تشک را روی زمین و یا تخت خود نوزاد قرار دهید و کودک را با خیالی آسوده درون آن بخوابانید و به این ترتیب ایمنی خواب او را فراهم آورید.

از تشک های سیسمونی دارای دستگیره در انواع مسافرت ها و گشت و گذار های بیرون از خانه هم می توان استفاده نمود چرا که تشک های لبه دار به وسیله دستگیره هایی که دارند به راحتی قابل حمل می باشند و این یک نکته بسیار مثبت آن هاست.

لبه های این تشک کمی بالا آمده که باعث می شود نوزاد جابجا نشود و غلت نزند. همان طور که می دانید بعضی از کودکان زمانی ک خوابند غلت می زنند و گاها پیش می آید که دچار سندروم خفگی نوزاد می شوند اما تشک های لبه دار این اجازه را نخواهد داد.

پس مزیت های تشک های لبه دار به صورت زیر عنوان شد:

1.     خوابیدن کودک در کنار والدین

2.     قابلیت جابجا کردن

3.     حفظ ایمنی و سلامت نوزاد

 

آیا تشک لبه دار و گارد دار متفات اند؟

خیر این دو تشک در اصل تفاوتی باهم ندارد و فقط تفاوت جزئی از نظر ابعاد، کیفیت، رده سنی و قیمت باهم دارند.

 

فاکتور های قیمت تشک های لبه دار چیست؟

فاکتور های قیمت بندی تشک های لبه دار و گارد دار بر اساس برند سازنده، سایز، کیفیت و رده سنی تعیین می شود.

 

آیا می توان تشک های لبه دار را شست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بستگی به برندی دارد که تشک لبه دار مورد نظر شما را ساخته است. برخی از برند ها تشک را به گونه ای می سازند که یک رویه جدا شدنی داشته باشند که بتوان آن را جدا کرد و شست.