با استفاده از خاک رس سنگریزه در ته گلدان

[ad_1]

خاک رس و سنگ را می توان یک جایگزین اقتصادی برای کسانی که با خانه باغ. در حالی که آنها ممکن است توصیه می شود برای استفاده در گلدان های بزرگ خود را به دلیل subpar مواد مغذی-بلند کردن اجسام و خواص آنها می تواند بسیار موثر استفاده می شود که در گلدان های کوچک و ظروف. همچنین بر خلاف دیگر پرکننده خاک رس سنگریزه نیز می تواند شستشو داده و دوباره شسته شده به طور نامحدود معمولا pH خنثی و خود را به شکل گرد اجازه می دهد تا تهویه کافی در طول قابلمه هوادهی ریشه ها و جلوگیری از آنها را از پوسیدن.

در حالت ایده آل رس سنگریزه باید با استفاده net گلدان به خصوص برای سیل و تخلیه سیستم های هیدروپونیک به عنوان سنگریزه ها اجازه می دهد به صورت رایگان جریان آب از طریق ریشه گیاه و اجازه می دهد تا مواد مغذی به گردش بهتر است. تعدادی از باغبان همچنین استفاده از خاک رس و سنگ همراه با خاک کمتر گلدان گیاه می آمیزد. با این حال اگر چه آن ممکن است به نظر می رسد مانند یک گزینه ساده به جای نفوذ پذیر مواد مانند خاک رس با ماسه در پایه گلدان به اطمینان حاصل شود که آب تخلیه دور بیشتر موثر است. با این وجود اگر چه به نظر می رسد به عنوان اگر آن را یک “no-brainer” انتخاب لزوما کار بود که با توجه به ویژگی های گلدان گیاه مخلوط خود را.

صرف نظر از اینکه آنها قرار داده در حال رشد در داخل گلدان و یا در زمین یک عامل بسیار مهم خاک و کاشت مخلوط و به اشتراک گذاری این واقعیت است که هنگامی که قوام یا فنی خاک تغییر ناگهانی (برای مثال از خاک گلدان برای رس منبسط) این نتایج در شرایطی به عنوان یک نشسته جدول آب. این به طور معمول طول می کشد محل در پایین خود را ظرف یا گلدان, اما اگر خاک رس وجود دارد شما خواهید بود در اصل راه اندازی مصنوعی در سطح پایین. به طور معمول در خاک است که نشسته است در بالای خاک رس سنگریزه خواهد ماند آغشته به یک سطح معینی در بالای لایه ای از خاک رس سنگریزه های زیر آبیاری در همان شیوه به عنوان آن ممکن است اگر آن را به حال شده است پایه گلدان.

به عنوان به زودی به عنوان شما آبیاری گلدان حاوی خاک رس سنگریزه و خاک گلدان مخلوط شما باید به طور کامل اشباع گلکاری خاک قبل از آب بیش از حد ممکن است گردش به گلکاری خاک و به سنگریزه های خود را. و هنگامی که شما انجام این کار از محلول پر کرده است در تمام منافذ موجود در خاک یا گلدان گیاه مخلوط است که در یک زمان پر شده با هوا. بنابراین وابسته به نوع خاک و یا ترکیب, شما استفاده, اشباع منطقه ممکن است تا بخش قابل توجهی از خاک/مخلوط. بنابراین تاثیر واقعی از ترکیب خاک رس و سنگ خواهد بود به کاهش مقدار رشد متوسط که به شما در افزایش درصد اشباع به غیر اشباع خاک گلدان یا خاک.

در هر نوع از گیاهان در گلدان رسانه های نشسته در آب جدول در حال رفتن به یک عمق است که بسیار شبیه به آن رسانه است. برای مثال یک اشباع لایه در پایین است که 1 اینچ عمیق در داخل بالا نازک ظرف تنها یک بخش کوچک از کل توده خاک. اگر شما قرار داده شده دقیقا همان مقدار و از همان نوع متوسط در داخل گسترده و کم عمق گلدان اندازه گیری تنها چند اینچ عمیق آن می گذرد را تا پنجاه درصد از متوسط است.

نیازی به گفتن نیست, وجود دارد بسیاری از ویژگی های خاص است که تاثیر عملکرد کلی مایع داخل ظروف, اما بیش از همه تنها دلیل واقعی برای قرار دادن واقعا کم عمق سطح از سنگریزه در پایه ظرف خواهد بود برای جلوگیری از گلکاری خاک و یا ترکیبی از شستن درست از آب در سوراخ زهکشی هر زمان شما آبیاری (و همچنین این را متوقف کرده بودن حتی لازم است در برخی موارد).

[ad_2]