افزایش قیمت بنزین در آمریکا با ورود طوفان

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

مرکز ملی طوفان آمریکا اعلام کرد که طوفان گرمسیری کریستوبال روز جمعه در ۸۶۰ کیلومتری جنوب دهانه رودخانه می سی سی پی بود و با سرعت ۲۱ کیلومتر بر ساعت به سمت شمال حرکت کرد.

شرکتهای اکوئینور، بی پی و اکسیدنتال پترولیوم تولیدشان را متوقف کرده و کارکنان سکوهای نفتی فراساحلی را تخلیه کردند و شرکتهای مورفی اویل و رویال داچ شل نیز بعضی از سکوها را تخلیه کردند.

طبق اعلام اداره ایمنی و محیط زیست آمریکا، اپراتورها روز جمعه ۶۵ سکوهای فراساحلی را تخلیه کردند و هفت دکل حفاری را از مسیر طوفان جابجا کردند.

تعطیلی چاه‌ها تولید ۵۴۴ هزار و ۸۱۴ بشکه در روز نفت و ۶۰۱ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی را متوقف کرد.

قیمت بنزین برای تحویل فوری در منطقه گلف کاست روز جمعه که خریداران با پیش بینی احتمال اختلال بازارها به دلیل طوفان متقاضی خرید بودند، نیم پنی افزایش پیدا کرد.

مرکز ملی طوفان آمریکا برای مناطق مختلف از لوییزیانا تا اوشن اسپرینگز می سی سی پی هشدار طوفان و افزایش طوفان صادر و اعلام کرد بادها با سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت می وزند و شدتشان به ۹۶ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

پیش بینی می شود طوفان کریستوبال پس از عبور از مناطق تولید نفت فراساحلی آمریکا، روز یکشنبه به مرکز لوییزیانا برسد. منطقه خلیج مکزیک نیمی از حدود ۱۵ درصد تولید نفت آمریکا را تشکیل می دهند.

سخنگوی شرکت اکوئینور اعلام کرد این شرکت کارکنان سکوی تایتان را تخلیه کرده است. شرکت بی پی هم تولید در سکوهای “تاندر هورس”، “آتلانتیس” و “نا کیکا” را کاهش داده و کارکنان غیرضروری را از سکوی “مد داگ” تخلیه کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت مورفی اویل اعلام کرد همه کارکنانش را از سکوهای منطقه خلیج مکزیکو تخلیه کرده است ولی به میزان از دست رفتن تولید خود اشاره نکرد.

[ad_2]

Source link